Uczeń technikum z Imperii na północy Włoch może zapłacić 18 tys. euro kary za to, że nagrał swoim telefonem komórkowym lekcję.

- Rozmowa z panią kanclerz była jak zawsze bardzo sympatyczna i wzbudziła mój optymizm przed szczytem UE w Lizbonie - powiedział po wizycie w Berlinie Lech Kaczyński. Prezydent spotkał się z Angelą Merkel, aby przedstawić polskie postulaty co do nowego traktatu reformującego UE.

- Rosja poczyni kroki, by "zneutralizować" zagrożenie, jeśli Stany Zjednoczone rozmieszczą swoją tarczę antyrakietową w Europie - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush spotka się z duchowym przywódcą Tybetu Jego Świątobliwością XIV Dalajlamą. Na pewno nie spodoba się to Chińczykom.

Rodziny trzech zastrzelonych 16 września w Bagdadzie Irakijczyków, złożyły w trybunale federalnym w Waszyngtonie pozew przeciwko amerykańskiej firmie Blackwater, której pracownicy zastrzelili wówczas 17 osób, a ranili 22.

W niedzielę turecka artyleria zbombardowała terytorium północnego Iraku, próbując odciąć drogę ucieczki kurdyjskim separatystom - wojsko otrzymało też zgodę premiera na wkroczenie do kurdyjskiej części Iraku.

Były dowódca włoskiej Gwardii Finansowej, czyli policji skarbowej, generał Roberto Speciale stał się głównym bohaterem mediów po tym, jak prasa ujawniła, że kazał dowozić sobie świeże ryby służbowym samolotem służącym do obserwacji terenu.

33-letni Japończyk odpowie przed sądem za zamordowanie kobiety, która za pośrednictwem sieci zwróciła się do niego o pomoc w popełnieniu samobójstwa.