Budowany pod dnem Bałtyku Gazociąg Północny jest projektem "politycznie pożądanym" stwierdziła w trakcie spotkania z Władimirem Putinem kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Uważam, że realizacja tego projektu będzie postępować - dodała.

Będzie stałe miejsce dla Polski w Trybunale Sprawiedliwości - donosi PAP z ostatnich negocjacji w sprawie traktatu reformującego UE. Wcześniej min. Anna Fotyga mówiła, że "jest tylko jeden kroczek do traktatu", który ma zostać zatwierdzony w końcu tygodnia na szczycie w Lizbonie.

Dwóch polskich żołnierzy zostało lekko rannych, po tym jak iraccy rebelianci ostrzelali moździerzami i bronią ręczną bazę w Diwaniji. Pod ogień dostał się również polski śmigłowiec.

- ONZ musi zastanowić się nad dalszymi sankcjami wobec Iranu w sytuacji, gdy władze w Teheranie nie reagują na żądania dotyczące programu nuklearnego - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla dziennika "Die Welt".

- Za każdym razem, gdy wizytuję palestyńskie terytoria, sytuacja wydaje się coraz gorsza - tak sytuację na Bliskim Wschodzie ocenia specjalny wysłannik ONZ John Dugard i apeluje do organizacji o wycofanie się z tzw. "kwartetu madryckiego".

Władze Birmy oficjalnie ograniczają represje po niedawnych społecznych protestach, ale z zamkniętego kraju wciąż dochodzą wiadomości o kolejnych aresztowaniach. Specjalny wysłannik ONZ wzywa juntę do spokoju.

Rozwój ekonomiczny i walka z korupcją, ale też troska o środowisko naturalne - to główne punkty przemówienia Hu Jintao, które rozpoczęło XVII Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Chiński przywódca zaoferował również negocjacje Tajwanowi.

Co najmniej dziewięć osób nie żyje, a osiem uznaje się za zaginione po powodzi, która nawiedziła Tunezję. Pod wodą jest stolica kraju - Tunis.

Dwa ugrupowania szyickie przyznały się do zamachów na polskie cele w Iraku. Nieznane wcześniej organizacje Brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego ostrzegają, że utrzymując swe wojska w Iraku Polska "utonie w bagnie, tak jak Wielka Brytania".

Wielka przeprowadzka wielkich zabytków. W Atenach rozpoczęło się przenoszenie bezcennych zabytków starożytnej Grecji ze wzgórza Akropolu do nowego muzeum.

Trzymetrowy posąg byłego prezydenta Meksyku Vicente Foxa runął w mieście Boca del Rio. Przewrócili go wściekli demonstranci w reakcji na ostatnie wypowiedzi Foxa w mediach, w których zaprzecza korupcyjnym zarzutom.

Powracający do zdrowia przywódca Kuby Fidel Castro pojawił się w niedzielę w 17-minutowym nagraniu wideo, wyemitowanym w cotygodniowym programie telewizyjnym prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, i na żywo rozmawiał przez telefon.

Sześciu partyzantów zginęło, a trzech żołnierzy zostało rannych po tym jak siły rządowe starły się z Rewolucyjnymi Siłami Kolumbii w prowincji Kauka.

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice przybyła do Izraela, by nakłonić władze i Palestyńczyków do uzgodnienia ramowych warunków konferencji poświęconej powstaniu państwowości palestyńskiej.

Karambol w Stanach Zjednoczonych. W tunelu na autostradzie obok Los Angeles zderzyło się 15 ciężarówek. Pięć z nich stanęło w płomieniach.

Włoska prasa ujawniła, że zawieszony w obowiązkach duszpasterskich po zadeklarowaniu swego homoseksualizmu ksiądz z watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa to 60-letni włoski prałat Tommaso Stenico. Ksiądz kontratakuje: nagonka na mnie to diabelski plan satanistów.