18 milionów euro długów zostawił swoim spadkobiercom Luciano Pavarotti. Choć wartość fortuny po zmarłym śpiewaku szacuje się na 30 do 200 mln euro, to nie ma chętnych do spłaty zaległości.

Prof. Dumbledore jest gejem - ujawnia to sama autorka powieści Joanne K.Rowling. Prof. Dumbledore to dyrektor szkoły magii w Hogwart - jedna z głównych postaci serii książek o Harrym Potterze.

Watykan skrytykował przyznanie tegorocznej pokojowej Nagrody Nobla byłemu wiceprezydentowi USA Alowi Gore'owi - pisze "La Repubblica". - To policzek dla Gore'a - ocenia watykanista Marco Politi.

Polacy w USA rozpoczęli już głosowanie w wyborach do polskiego parlamentu. Głosowanie odbywa się w sobotę w godz. 6.00-20.00 czasu lokalnego.

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow założył w sobotę nowy ruch socjaldemokratyczny. Nie weźmie on udziału w grudniowych wyborach parlamentarnych.

Pójście na wybory i oddanie głosu traktujemy jak nasze oczywiste prawo. To my decydujemy, czy w ogóle pójść do urn. Nie wszędzie tak jest, a za lenistwo wyborcze można zapłacić grzywnę.

Narody Zjednoczone poinformowały, że we Francji aresztowano człowieka odpowiedzialnego za masakrę 25 tys. osób podczas ludobójstwa w Rwandzie.

Rosja zamierza powołać organizację do badania, jak w państwach zachodnich przestrzega się praw człowieka. To odpowiedź Kremla na powtarzające się co jakiś czas doniesienia o łamaniu praw człowieka przez Rosję.

- Czas tzw. "niepodległej Ukrainy" dobiega końca. Zamiast niej zbudujemy Wielką Ukrainę w składzie Imperium Euroazjatyckiego" - napisał Euroazjatycki Związek Młodzieży (EZM) w swoim oświadczeniu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaostrzył sankcje przeciwko juncie wojskowej rządzącej Birmą, bo nie powstrzymała ona "swoich okrutnych prześladowań" względem protestujących w zeszłym miesiącu demonstrantów.

- Załoga jest całkowicie pewna, że osłona termiczna Discovery jest w stanie chronić nas podczas podróży powrotnej - powiedziała dowodząca Discovery Pamela Melroy. - Jestem szczęśliwa mogąc powiedzieć, że jesteśmy tu i że jesteśmy gotowi to zrobić - dodała.

Działacze ruchu o nazwie Akcja Futurystyczna wrzucili do Fontanny di Trevi w Rzymie pojemnik z czerwonym barwnikiem. W piątek wyglądała ona jak skąpana we krwi.

Włoska policja skarbowa prowadzi śledztwo w sprawie 425 osób, które posługiwały się nielegalnie wynalazkiem elektronicznym pozwalającym podsłuchiwać rozmowy prowadzone z telefonu komórkowego.

Większość Afgańczyków popiera stacjonowanie w ich kraju dowodzonych przez NATO sił międzynarodowych i chce, by nadal zwalczały one talibów - wynika z sondażu kanadyjskiego instytutu.

- Już na starcie na czoło wysforowali się dwaj główni rywale - zauważa "Wriema Nowostiej", jedyny spośród największych rosyjskich dzienników, który komentuje niedzielne wybory w Polsce. I podaje sylwetki liderów PiS i PO.

Była premier Benazir Bhutto oskarżyła o zorganizowanie czwartkowych zamachów, w których zginęło ponad 130 osób, służby specjalne i "ludzi rządu". Atak był wymierzony w nią, w dniu kiedy powróciła do Pakistanu.