Nie słabną represje pakistańskich władz wobec byłej premier i przywódczyni opozycji Benazir Bhutto. Dzień po uwolnieniu z aresztu domowego nie pozwolono jej spotkać się z innym przeciwnikiem prezydenta Perveza Musharrafa, zdymisjonowanym sędzią sądu najwyższego Iftikharem Chaudhrym.

Co najmniej trzy osoby zadeptane i 31 ciężko rannych, to wynik rozpoczętej dzisiaj wyprzedaży w sklepie sieci Carrefour.

Około 500 demonstrantów z okrzykami "Allach jest wielki" i "Ratujcie Malezję" przeszło ulicami Kuala Lumpur w proteście przeciwko obowiązującej ordynacji wyborczej. Policja użyła siły.

Chiny oficjalnie poinformowały, że wstrzymują eksport zabawek zawierających groźną substancję, która po połknięciu działa jak w "pigułka gwałtu". Zabawki były dostępne m.in. w Polsce.

Czterech wenezuelskich policjantów zostało rannych, po tym jak jeden z uczestników antyrządowej demonstracji w Meridze zaczął strzelać w kierunku interweniujących funkcjonariuszy. To nie pierwsze ofiary w sporze o reformę konstytucyjną prezydenta Hugo Chaveza.

Gruzińska opozycja, która przez tydzień w gwałtownych demonstracjach domagała się przedterminowych wyborów prezydenckich, rozpoczęła rozmowy z władzami. Pośrednikiem w dialogu jest gruzińska cerkiew prawosławna.

Sześciu amerykańskich i trzech afgańskich żołnierzy zginęło w zasadzce talibów w prowincji Nuristan na wschodzie Afganistanu. Patrol wracał ze spotkania ze starszyzną plemienną w jednej z wiosek.

W Zatoce San Francisco tankowiec zderzył się z mostem. Z dziurawego kadłuba statku do wody wyciekło około 220 tysięcy ton ropy. Gubernator stanu Kalifornia Arnold Schwarzenegger wprowadził w mieście stan wyjątkowy. Trwa usuwanie skutków katastrofy.

Co kryją w sobie obrazy Leonarda Da Vinci? Na "Ostatniej wieczerzy", malowidle ściennym, które znajduje się w reflektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, artyści i informatycy doszukali się zapisu nutowego.

Pasażerowie Airbusa A340 lecącego z Madrytu do Quito - stolicy Ekwadoru, nie zaliczą swojego lotu do najprzyjemniejszych. Podczas lądowania, tuż po zetknięciu z pasem startowym w maszynie wybuchły zużyte opony. Samolot wpadł w poślizg i zjechał na trawę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Utworzenie sojuszu energetycznego państw Ameryki Łacińskiej zaproponował prezydent Wenezueli Hugo Chavez. W stolicy Chile - Santiago odbywa się właśnie trzydniowy Szczyt Iberoamerykański.

Trzy osoby nie żyją, kilka zostało rannych po wybuchu gazu w jednym z bloków w stolicy Rosji. Kilkudziesięciu mieszkańców zostało ewakuowanych.

Kanclerz Niemiec przybyła w piątek na ranczo prezydenta USA w Crawford w Teksasie. Wizyta w tak szczególnym miejscu ma zademonstrować bliskie więzi łączące oba kraje.

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec: Bernard Kouchner i Frank-Walter Steinmeier w poniedziałek wspólnie zaśpiewają w stylu rhythm and blues piosenkę "Deutschland". Utwór będzie poświęcony integracji europejskiej.

Niżej położone części drugiego co do wielkości niemieckiego miasta i największego portu tego kraju - Hamburga znalazły się nawet trzy metry pod wodą na skutek szalejącego na Morzu Północnym sztormu.

- Przywódczyni pakistańskiej opozycji i była premier Benazir Bhutto została w piątek wieczorem uwolniona z aresztu domowego - podał przedstawiciel władz Aamir Ali Ahmed. - Nakaz zatrzymania został wycofany - dodał.

Pracownicy słynnego teatru operowego La Scala w Mediolanie strajkują. W związku z tym odwołano wielce oczekiwany koncert "Requiem" Verdiego pod batutą światowej sławy argentyńskiego dyrygenta Daniela Barenboima.

W bazie Camp Liberty w Iraku sąd wojskowy uniewinnił dowodzącego oddziałem strzelców wyborowych snajpera, podejrzanego o zabicie trzech irackich cywili.

Przebywający poza granicami kraju lider opozycji i były minister obrony Gruzji Irakly Okruaszwili powiedział, że wątpi w uczciwość przedterminowych, zaplanowanych na 5 stycznia wyborów prezydenckich.