Kanadyjskie media są oburzone brutalnością policji, po tym jak telewizje wyemitowały nagranie, na którym widać jak policjanci z lotniska w Vancouver obezwładniają 40 letniego Polaka paralizatorem elektrycznym. W wyniku tej interwencji mężczyzna zmarł.

- Wycofywanie żołnierzy rosyjskich i sprzętu wojskowego z Gruzji zostało zakończone - poinformował nad ranem dowódca rosyjskich wojsk lądowych, gen. Aleksiej Masłow. Ostatni pociąg z żołnierzami wyjechał z Gruzji w nocy.

Płacz, nerwowe śmiechy, dziesiątki ciasnych metalowych łóżek, a na nich chore dzieci skrępowane grubymi skórzanymi pasami - to przerażający obraz serbskich szpitali psychiatrycznych, które ujawniła amerykańska organizacja praw człowieka.

Dwie osoby zginęły a ponad 100 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi w północnej części Chile. Potężne wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera był odczuwalne nawet w oddalonej od epicentrum o ponad tysiąc dwieście kilometrów stolicy kraju, Santiago.

Tylko 50 mld dolarów i to pod warunkiem wycofania większości wojsk do końca przyszłego roku - to środki jakie kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przeznaczyła na wojnę w Iraku. Republikanie zapowiadają, że zablokują ustawę.

Zawierający wzmianki o stosowaniu gazu pieprzowego czy izolatek "Podręcznik postępowania w więzieniu Guantanamo" został w całości opublikowany w internecie. Jego autentyczność potwierdziła amerykańska armia.

- Stan wyjątkowy zagwarantuje spokojne wybory! - mówi prezydent Musharraf na łamach "New York Times". Tego samego dnia w "Washington Post" jego główna przeciwniczka odpowiada: - To, co dzieje się w Pakistanie, to farsa!

Rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywa Moskwę do rozpoczęcia rozmów o partnerstwie i współpracy. Eurodeputowani wyrazili też swoje zaniepokojenie stanem przestrzegania praw człowieka w Rosji.

W czwartek nawet niektórzy koneserzy odstawiają na bok kosztujące po kilka tysięcy Bordeaux, by spróbować młodego wina. Tradycyjnie w trzeci czwartek listopada cały świat świętuje dzień beaujolais nouveau.

Zdaniem walczącej o prawa człowieka organizacji Amnesty International hiszpańska policja i siły bezpieczeństwa stosują tortury. Raport AI przedstawia 13 konkretnych przypadków, gdy hiszpańska policja miała dopuścić się przemocy wobec zatrzymanych.

Na lotniskach ukraińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej nigdy nie lądowały samoloty CIA - oświadczył w środę rzecznik MON w Kijowie Andrij Łysenko.

Stronnicy Władimira Putina z całej Rosji zamierzają powołać na czwartkowej konferencji w Twerze ruch społeczny "Za Putina!". - Pozostań przywódcą narodu - zaapelowali do prezydenta jego zwolennicy z Tweru.

47-letniej kobiecie z Sussex nie udało się kupić butelki wina, bo nie potrafiła udowodnić, ze jest pełnoletnia. Wina nie dostała również jej 22-letnia córka, która miała dowód tożsamości. Została posądzona o to, że kupuje alkohol dla nieletniej.

- Wielka Brytania wzmocni bezpieczeństwo na dworcach, lotniskach i w innych miejscach narażonych na ataki z użyciem samochodów-pułapek - obiecał w środę brytyjski premier Gordon Brown.

Pochodzący z Polski mieszkaniec Szkocji, 82-letni Ernie Rutkiewicz, weteran II Wojny Światowej, zmarł w Glasgow na oczach córki. Pogotowie nie udzieliło mu pomocy na czas, ponieważ pracownicy mieli przerwę na posiłek, od którego według prawa nie można ich oderwać.

Chaos w komunikacji wywołał trwający od wczorajszego wieczora ogólnokrajowy strajk pracowników transportu. Kursowało tylko 20-25 proc. pociągów.

Naukowcom po raz pierwszy udało się sklonować embrion pobrany od dorosłej małpy - to przełom w medycynie, który może przybliżyć klonowanie embrionów ludzkich.

Kilkaset osób uczestniczyło w stolicy Czadu Ndżamenie w protestach przeciwko niedawnej próbie wywiezienia do Europy 103 dzieci z Darfuru. Skandowali hasła "Precz z Sarkozym" i "Czad jest niepodległy od 1960 roku".

"Co najmniej do czwartku" pozostanie w areszcie domowym nieformalna przywódczyni pakistańskiej opozycji Benazir Bhutto. Pod "opiekę" wojskowych władz trafił też inny lider opozycji, była gwiazda krykieta Imran Khan. Tymczasem w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji prezydent Pervez Musharraf mówi stanowczo: - Nie jestem dyktatorem!