Armatki wodne, gaz łzawiący i pałki, a przede wszystkim gumowe kule - w ten sposób gruzińska policja rozprawiła się z antyprezydenckimi demonstrantami, którzy od sześciu dni nie chcą opuścić centralnego placu Tbilisi, domagając się ustąpienia Micheila Saakaszwilego. 250 osób jest rannych.

- Iran ma 3 tys. wirówek gazowych do wzbogacania uranu - poinformował w telewizji publicznej prezydent Mahmud Ahmadineżad. Eksperci oceniają, że taka ilość urządzeń wystarcza do wyprodukowania broni nuklearnej. Nie wiadomo jednak, czy irański przywódca nie blefuje.

- Jeśli do 9 listopada nasze żądania nie zostaną spełnione, 13 listopada rozpoczniemy długi marsz z Lahore do Islamabadu - zagroziła jedna z przywódczyń pakistańskiej opozycji, była premier Benazir Bhutto. Żądania obejmują odwołanie stanu wyjątkowego, potwierdzenie terminu wyborów i odejście prezydenta Perveza Musharrafa z armii.

"Prezydent Polski znalazł zdrajcę w przyszłym rządzie", "bracia Kaczyńscy uważają go za wroga ludu'" - tak o konflikcie wokół kandydatury Radosława Sikorskiego na szefa polskiego MSZ piszą rosyjskie media.

- Dzięki zwycięstwu Wielkiego Października urzeczywistniło się marzenie wielu pokoleń Białorusinów: odzyskaliśmy niepodległe państwo, otwarte dla przyjaciół - tak w 90. rocznicę rewolucji napisał w liście do narodu białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko.

Birmańska junta wojskowa nie chce rozmawiać ani z przywódczynią opozycji Aung San Suu Kyi, ani z wysłannikiem ONZ Ibrahimem Gambarim. Ten ostatni podczas drugiej już wizyty w Birmie zaproponował trójstronne rozmowy, które miałyby doprowadzić do rozwiązania politycznego kryzysu.

W Pekinie powstanie diabelski młyn. Wiadomość nie byłaby niczym szczególnym, gdyby nie informacja, że jego koło będzie mieć 208-metrów średnicy. Z kolosa będzie można podziwiać nawet... Wielki Mur.

Taka jednomyślność zdarza się rzadko. Wszyscy deputowani do rosyjskiej Dumy opowiedzieli się za wyjściem Rosji z traktatu o ograniczeniu z sił konwencjonalnych w Europie (CFE). Oznacza to, że 12 grudnia Rosja wycofa się z międzynarodowych zobowiązań.

Fraki, homary, szampan i uśmiechy - w takiej atmosferze Nicolas Sarkozy zapewniał George'a W. Busha podczas bankietu w Białym Domu, że przybył do Waszyngtonu aby - jak sam stwierdził - "odzyskać na trwałe serce Ameryki".

- Prezydent Musharraf prawdopodobnie zniesie stan wyjątkowy za 2-3 tygodnie - powiedział pakistańskiemu dziennikowi "Dawn" przewodniczący rządzącej partii Ligi Muzułmańskiej i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta, Chaudry Shujaat Hussain.

Według agencji międzynarodowych co najmniej 50 osób zginęło, a 120 zostało rannych w zamachu samobójczym w Baghlan w północnym Afganistanie. Atak był wymierzony w grupę parlamentarzystów - co najmniej pięciu z nich nie żyje.

W projekcie budżetu Pentagonu na przyszły rok, uzgodnionym przez Senat i Izbę Reprezentantów, nie znalazły się fundusze na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce. Rząd USA liczy się z opóźnieniami w jej realizacji, choć nie tylko z powodu trudności z funduszami.

- Należy uwolnić więźniów politycznych, przywrócić prawa obywatelskie i przeprowadzić wybory w styczniu - apeluje do prezydenta Pakistanu Unia Europejska. Prezydent Muszarraf wprowadził w sobotę stan wojenny na terenie całego kraju.

Komisja Sprawiedliwości w amerykańskim Senacie zaakceptowała nominację Michaela Mukaseya na nowego ministra sprawiedliwości. Mimo, że podczas jednego z posiedzeń odmówił nazwania podtapiania zatrzymanych torturą.

Co najmniej 47 osób zginęło usiłując dostać się do hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Mauretańskiej policji udało się uratować 96 innych osób, które znajdowały się na dwóch łodziach zmierzających na Wyspy.

Włoska policja wydała niedawno dla swoich funkcjonariuszy podręcznik, który miał im ułatwić kontakty z Arabami. Wywołał on jednak dyplomatyczny skandal, bo na mapach Bliskiego Wschodu... nie ma Izraela.

Według niezależnego portalu internetowego, który monitoruje liczbę ofiar śmiertelnych wśród amerykańskich żołnierzy - liczba zabitych w tym roku sięgnęła 851.

Kilkuset członków sekty Mungiki znaleziono martwych w Nairobi. Narodowa Komisja ds Praw Człowieka oskarżyła o zbrodnię lokalną policję, która przez ostatnie 3 miesiące walczyła z sektą.

Na wniosek prokuratury z Mediolanu na terenie całego kraju zatrzymano 11 osób, za 9 innymi wysłano list gończy. Oprócz zarzutu szkolenia i werbowania samobójców ustalono też, że zatrzymani planowali przeprowadzenie zamachu we Włoszech.

W indyjskim szpitalu w Bangalore operowana jest dwuletnia Lakszmi, dziewczynka, która urodziła się z czterema rękami i czterema nogami. Skomplikowaną operację prowadzi 30-osobowy zespół lekarzy. Sam zabieg ma trwać ok. 40 godzin.