Prezydent Libanu Emil Lahud opuścił o północy pałac prezydencki. Wcześniej Lahud poprosił armię, by do momentu wyboru jego sukcesora, zadbała o bezpieczeństwo w kraju. Rzecznik prezydenta, Rafik Szalala powiedział wczoraj, że armii przyznane zostaną uprawnienia do pilnowania porządku na terenie całego kraju.

W Brukseli najwięcej miejsca poświęca się planowi wycofania polskich wojska z Iraku i sprawę Traktatu Europejskiego, w Moskwie na problem tarczy antyrakietowej a w Szwecji, na obietnice powrotu do normalności. Takie są reakcje na trzygodzinne expose Donalda Tuska.

Miliony młodych ludzi zostawia elektroniczne ślady. Ujawnianie informacji o sobie może skutkować nawet zniszczeniem przyszłej kariery - ostrzega Information Commissioner's Office (ICO), brytyjska organizacja zajmująca się ochroną danych osobowych.

Niemiecka policja poszukuje grupy neonazistów, którzy wymalowali swastyki na ciele 17-to latki, gdy ta próbowała przeszkodzić im w napaści na sześciolatkę. Dziecko zostało zaczepione, bo miało "niearyjski wygląd".

Włoska policja dokonała 210 aresztowań, odzyskując przy okazji 514 ton miedzi. O co chodzi? Operacja "czerwone złoto" miała na celu wyłapanie złodziei miedzi z włoskiej kolei, którzy masowo wynosili wszystko, co tylko się dało.

Turecki sąd przełożył na styczeń następne przesłuchanie w ramach procesu w sprawie zabójstwa trzech chrześcijan, dwóch Turków i Niemca, w kwietniu. Powodem zabójstwa była nienawiść do chrześcijan, a jego dokonanie wywołało oburzenie zarówno w Turcji, jak i Unii Europejskiej.

Arabia Saudyjska zapowiedziała swój udział podczas przyszło tygodniowej bliskowschodniej konferencji pokojowej w Annapolis. Jest to decyzja kluczowa, bowiem Saudowie nie uznają istnienia państwa Izrael i do tej pory nie zgadzali się na negocjacje z jego udziałem. Ważną dla pokoju na Bliskim Wschodzie decyzję podjęły też Stany Zjednoczone.

Oficer rezerwy izraelskiej armii został oskarżony o oferowanie tajnych informacji Iranowi, Rosji i terrorystycznemu Hamasowi. Dawid Szamir, psychiatra, jest oskarżony o próbę sprzedaży informacji o centrach dowodzenia i ewakuacji cywilów w Izraelu.

Wycofamy nasze wojska z Iraku w przekonaniu, że wykonaliśmy nasze zobowiązania wobec Stanów Zjednoczonych z nawiązką - powiedział wygłaszając expose premier Donald Tusk. I dodał: - Społeczeństwo i żołnierze czekali na tę decyzję.

- Składam dymisję Rady Ministrów Ukrainy - oświadczył premier Wiktor Janukowycz z trybuny Rady Najwyższej. Zgodnie z konstytucją, był do tego zobowiązany na dzisiejszym pierwszym posiedzeniu nowego parlamentu.

Ta sprawa wstrząsnęła całą Brazylią - obrońcy praw człowieka ujawnili, że miejscowa policja na miesiąc zamknęła w jednej celi z 20 mężczyznami piętnastolatkę. Dziewczyna była notorycznie bita i gwałcona.

- Propozycje Waszyngtonu w sprawie współpracy z Rosją w sferze obrony przeciwrakietowej "nie spełniają oczekiwań" Moskwy - twierdzi źródło w rosyjskim MSZ, cytowane przez rosyjskie agencje. Wczoraj Amerykanie złożyli propozycje, które miały rozładować napięcie między obu krajami.

Co najmniej cztery osoby zginęły w eksplozjach bomb w trzech miastach w północnym indyjskim stanie Uttar Pradesh. - To robota grup, które chcą szerzyć terror w naszym kraju - oświadczył przedstawiciel rządu.

Siedem bezgłowych ciał odkryto w afgańskiej prowincji Kandahar. Szczątki te należały do porwanych przez talibów miejscowych policjantów. Los ich sześciu kolegów nadal jest nieznany.

Zbliżający się do wybrzeży Filipin tajfun Mitag zmusił władze do ewakuacji tysięcy ludzi z rejonów nadmorskich i nadrzecznych we wschodniej części kraju. Na Morzu Południowochińskim zatonął kuter z 55 rybakami - 25 uznano za zaginionych.

Kilkuset mariachi zagrało wspólnie na jednym z placów stolicy Meksyku by, jak co roku, uczcić swoją patronkę - świętą Cecylię.

Milion osobistych alkomatów za symboliczną cenę 1 euro od piątku będzie można kupić we francuskich supermarketach, aptekach, hotelach, barach, kioskach z papierosami, a także w sklepach z winem.

Licząca 53 państwa Wspólnota Narodów (dawna Brytyjska Wspólnota Narodów) zawiesiła w czwartek Pakistan w prawach członka tej organizacji z powodu nie dotrzymania przez prezydenta Perveza Musharrafa wyznaczonego terminu zniesienia stanu wyjątkowego.

Rząd Rosji przedstawił projekt budowy nowej bazy dla startujących statków kosmicznych. Wypowiedź rosyjskiego wicepremiera Siergieja Iwanow na ten temat cytowały moskiewskie media.