Na pokładzie rosyjskiego samolotu transportowego, który rozbił się w pobliżu moskiewskiego lotniska Domodiedowo, nie było pasażerów, a jedynie siedmiu członków załogi. Wszyscy zginęli.

Płynący wpław przez Bałtyk Łotysz musiał przerwać swoją niezwykłą podróż ze względu na zbyt wysokie fale. Vidmantas Urbonas planuje wrócić do wody, kiedy tylko pogoda się poprawi.

Co najmniej 8 osób zginęło, a 10 zostało rannych po tym, jak policja otworzyła ogień do protestującego tłumu w Indiach. Demonstranci domagali się darmowej ziemi dla najbiedniejszych.

Miało być radosne święto rozpoczęcia roku szkolnego. Skończyło się krwawym koszmarem - zginęło 300 osób, z czego połowę stanowiły dzieci. Teraz pojawiły się nowe nagrania które stawiają sprawę w nowym świetle.

Powodzie w Wielkiej Brytanii i w Indiach, ale i za oceanem. Chociaż w amerykańskim stanie Utah wiele miejscowości ucierpiało na skutek wielkiej wody, to nikt nie zginął.

Ponad stumetrowy statek "Victus" uderzył w letniskowy dom na północy Holandii. W domu spało małżeństwo z dwójką dzieci. Nikt nie zginął, ani nawet nie został ranny.

Niemcy chcą odzyskać dobra kultury, które po II Wojnie Światowej trafiły w polskie ręce - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Zawalił się dach nieużywanej hali huty w Kladnie w środkowych Czechach. Pod gruzami utknęło prawdopodobnie sześć osób. Dwie z nich zginęły - pisze czeski dziennik "MF Dnes".

Po piątkowych starciach między policją i setkami radykałów w Islamabadzie oraz po zamachu samobójczym, w którym zginęło 15 osób, rząd Pakistanu polecił zamknięcie Czerwonego Meczetu.

W Rosji w tym roku zginęło już 36 osób, a 268 zostało rannych w coraz liczniejszych atakach rasistowskich - informuje ośrodek informacyjno-analityczny "Sowa".

Cztery osoby nie żyją, ponad pół miliona straciło dachy nad głową - to tragiczny bilans powodzi jaka od tygodnia nęka południe Nepalu.

"Gargano żyje. Możemy wciąż zaoferować ci wielką gościnność" - tak na łamach włoskiego dziennika "Corriere della Sera" ogłasza się region spustoszony ostatnio przez pożary.

Po nocnych poszukiwaniach serbska policja aresztowała mężczyznę, który w ciągu godziny zabił dziewięciu mieszkańców swojej wsi we wschodniej Serbii.

Afgańscy mediatorzy zagrozili talibańskim porywaczom użyciem siły dla uwolnienia dwudziestu dwóch zakładników z Korei Południowej, uprowadzonych 19 lipca, jeśli rozmowy nie przyniosą efektu.

Dwóch kamerzystów telewizyjnych i dwóch pilotów zginęło, gdy nad Phoenix w USA zderzyły się dwa śmigłowce, z których nadawano na żywo relację z akcji policyjnej.