O zastrzeleniu kolejnego z koreańskich zakładników poinformowali afgańscy porywacze. Jeśli informacja się potwierdzi, oznaczać to będzie, że dwóch spośród 23 porwanych Koreańczyków nie żyje.

Stany Zjednoczone zwiększą pomoc militarną dla krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej, aby zwalczać negatywny wpływ Al-Kaidy i Hezbollahu oraz Iranu - zapowiedziała amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Deputowany postchadeckiej partii UDC Cosimo Mele spędził noc z prostytutką. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że kobieta po przedawkowaniu kokainy i alkoholu trafiła do szpitala

To prawdopodobnie największy artysta filmowy od czasu wynalezienia kamery filmowej - powiedział Woody Allen o zmarłym dziś szwedzkim reżyserze Ingmarze Bergmanie.

Helikopter Cougar nie ma sobie równych. Cztery tysiące litrów wody na raz - żaden strażacki helikopter nie był do tej pory w stanie tyle udźwignąć.

Rządy braci Kaczyńskich to jeden wielki kryzys - tak komentuje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" aktualną sytuacje w naszym kraju.

Do Grenoble dotarła grupa polskich prokuratorów. Śledczy mają przyłączyć się do badania przyczyn i okoliczności tragedii, w której zginęło 26 pielgrzymów.

- Stosunki między USA i Wielką Brytanią na pewno nie ulegną ochłodzeniu - ucina wszystkie spekulacje premier Gordon Brown, który właśnie rozpoczął pierwszą oficjalną wizytę w Stanach Zjednoczonych.

Afryka w ostatniej dekadzie stał się narkotykowym zapleczem Europy. Przez biedne kraje zachodniej Afryki biegnie szlak nielegalnego przemytu kokainy z Ameryki Łacińskiej do Europy.

17 lat po zjednoczeniu dwie trzecie Niemców chce zniesienia dopłaty solidarnościowej - wynika z sondażu Berlińskiego Instytutu „Forsa”. Opłata została wprowadzona w roku 1991 by pokryć koszty zjednoczenia i programu odbudowy gospodarki i infrastruktury we wschodnich Niemczech.

Do 36 wzrosła liczba osób, które zatruły się dymem po wybuchu pożaru w paryskim metrze. 15 osób przewieziono do szpitali.