Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała we wtorek nad ranem w rejonie bazy wojskowej, w południowym Izraelu, raniąc 50 żołnierzy - poinformował rzecznik armii izraelskiej.

Rosjanie uchronili Karadżicia przed aresztowaniem w 1997 roku - uważa Florence Hartmann, była rzeczniczka Carli del Ponte, głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii

Dwaj czołowi doradcy prezydenta George'a W. Busha zeznali przed komisjami Kongresu, że w Iraku jest na tyle bezpiecznie, że można wycofać z tego kraju część amerykańskich żołnierzy. Debata w Kongresie może zdecydować o przyszłości amerykańskiej misji w Iraku. Od początku towarzyszą jej protesty przeciwników wojny.

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.

Oryginalny papier do produkcji banknotów o dużym nominale został skradziony 12 lat temu. Oficerowie wpadli na trop gdy złodzieje próbowali sprzedać towar fałszerzom.

Setki ludzi paliły opony i obrzucały kamieniami samochody w Cape Town, podczas protestu przeciwko polityce socjalnej rządu. Policja rozpędziła demonstrację przy pomocy gumowych kul.

Gdy waliły się wieże WTC, a miliony na żywo oglądały tragedię na ekranach telewizorów, powszechne było poczucie, że data 11 września 2001 odmieni świat. Wtedy nie sposób było tylko odpowiedzieć na pytanie - jak?

Po ponad 10 latach przerwy Kongo znów zmaga się ze śmiertelną gorączką wywoływaną przez wirus Ebola. W południowo-wschodnich rejonach kraju zmarło już ponad 100 osób.

Kolumbijski rząd poinformował o zatrzymaniu Diego Leona Montoyi - najbardziej poszukiwanego przez Stany Zjednoczone handlarza narkotyków.

Na 3 lata więzienia skazany został 53-letni chirurg oskarżony przez pacjentkę o zgwałcenie jej pod narkozą podczas zabiegu. Lekarz ma też zapłacić kobiecie odszkodowanie.

Nowe nagranie Osamy Bin Ladena zostanie pokazane 11 września, specjalnie z okazji rocznicy zamachów na World Trade Center. Przywódca Al-Kaidy ma przeczytać podczas wystąpienia testament jednego z terrorystów.

Przy UE powinna powstać rada autorytetów, którzy byliby ciałem doradczym dla UE uważają kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Tzw. "rada mędrców" miałaby wskazywać kierunki rozwoju Unii w następnych dziesięcioleciach.

Premier Iraku Nuri al-Maliki oświadczył na forum parlamentu, że siły irackie nie są na razie w stanie przejąć od Amerykanów odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa.

Izraelska policja rozbiła działający w kraju gang młodych neonazistów. Gang napadał na zagranicznych robotników, ortodoksyjnych Żydów, narkomanów i gejów.

O włos od tragedii. Samolot linii SAS z 73 osobami na pokładzie musiał awaryjnie lądować w Aalborgu w północnej Danii. Moment lądowania uchwyciły kamery.

Policja w Santiago przerwała marsz demonstrantów chcących złożyć hołd ofiarom dyktatury generała Augusto Pinocheta na dwa dni przed 34. rocznicą zamachu stanu, w wyniku którego generał doszedł do władzy.

Pracownicy londyńskiego metra mają przystąpić w poniedziałek do drugiego z zapowiedzianych dwóch 72-godzinnych strajków. Jego organizatorzy - związek zawodowy transportowców domagają się gwarancji bezpieczeństwa zatrudnienia.

Niemiecka dziennikarka telewizyjna i publicystka, Eva Herman, publicznie pochwaliła politykę prorodzinną Adolfa Hitlera. - To kompromitujący lapsus - ocenił na pierwszej stronie niemiecki dziennik "Bild am Sonntag".

Benedykt XVI dziś wieczorem powrócił z trzydniowej pielgrzymki do rezydencji w Castel Gandolfo. Wcześniej odprawił uroczystą mszę w wiedeńskiej katedrze i spotkał się w wolontariuszami.