Po 8-letniej przerwie wznowiła pracę huta niklu w Kosowie. Produkcję wstrzymano w okresie nalotów bombowych NATO na region.

Menedżerowie niemieckiego giganta motoryzacyjnego BMW zarzucają chińskiemu producentowi Shuanghuan, że jego samochód jest zbyt podobny do modelu BMW X5. Niemcy żądają wstrzymania produkcji.

W zamachu bombowym zginął w czwartek szejk Abdul Sattar Abu Risha - przywódca irackich sunnitów, znany ze sprzeciwu wobec działań Al-Kaidy. Bombę podłożono na poboczu drogi niedaleko Ramadi, gdzie Abu Risha mieszkał.

- Jeśli coś osiągnę na stanowisku premiera, to niewykluczone, że tak się stanie - powiedział Wiktor Zubkow zapytany, czy będzie kandydować na prezydenta. Rosyjscy komentatorzy różnią się w ocenach środowych zmian na szczytach władzy w Moskwie.

Nie mają Litwini szczęścia do polskich pseudo-kibiców. W lipcu podczas meczu Pucharu Intertoto chuligani z Warszawy zdemolowali stadion Vetry Wilno. We wtorek drodze na mecz z Finlandią Polacy grasowali w okolicach Pasvalis, miasta położonego na północy kraju.

10 osób pobili na śmierć wieśniacy z dystryktu Vaishali w Indiach. Dokonali oni samosądu na 11 mężczyznach, których podejrzewali kradzież. Jedyny ocalony został przewieziony do szpitala.

Rebelianci z etiopskiego regionu Ogaden ostrzegają przed "afrykańskim ludobójstwem" i apelują do Narodów Zjednoczonych, by uważniej przyjrzały się sytuacji w Etiopii. Oskarżają rząd i premiera Melesa Zenawiego o zbrodnie wojenne.

Rzymski dziennik "La Repubblica" pisze o "klimacie cichej rewolty" w Kościele katolickim po jednej z decyzji Benedykta XVI .

Wystarczy nacisnąć guzik. Śmierć następuje błyskawicznie - mówi dr Roger Kusch, wynalazca urządzenia do eutanazji. Kusch przedstawił ostatnio urządzenie pensjonariuszom domu starców w Hamburgu.

W Moskwie rusza proces Aleksandra Piczuszkina oskarżonego o dokonanie 49 morderstw. On sam twierdzi, że ma na sumieniu ponad 60 ofiar. Jak sam mówi, chciał zabić 64 osoby - tyle, ile jest pól na szachownicy.

Jest to szczególny czas nie tylko dla wyznawców Koranu. W rejonach napięć w krajach islamskich rośnie ryzyko zamachów. Dowódcy polskiego kontyngentu zapewniają, że polska misja w Afganistanie jest gotowa na każdą ewentualność.

O 85 mln dolarów Senacka Komisja Rozdziału Środków Budżetowych zmniejszyła w środę wieczorem (czasu USA) zaplanowane przez administrację fundusze na budowę systemu obrony antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Po kolejnych czwartkowych trzęsieniach ziemi indonezyjska agencja sejsmologiczna ponawiała ostrzeżenia o fali tsunami. Podobny alert ogłosiła japońska agencja meteorologiczna dla czterech krajów - Indonezji, Australii, Indii i Sri Lanki.

Być może już niedługo na Ziemi nie będzie można spotkać goryla równinnego, orangutana sumatrzańskiego czy sępa azjatyckiego - wymarciem zagrożonych jest ponad 16 tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Co najmniej 6 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych na skutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę Indonezję. Wstrząsy powracają co jakiś czas, a władze kraju ponowiły ostrzeżenie przed tsunami.

Główny negocjator ds. nuklearnych Iranu Ali Laridżani zapowiedział, że jego kraj nie zrezygnuje z prac nad wzbogacaniem uranu. W odpowiedzi Stany Zjednoczone zastanawiają się nad zbombardowaniem irańkich instalacji nuklearnych.

Kilka godzin po dymisji gabinetu Michaiła Fradkowa poznaliśmy jego prawdopodobnego następcę. Władimir Putin zgłosił kandydaturę Wiktora Zubkowa, szefa Federalnej Agencji ds. Nadzoru Finansowego, na premiera.

Specjaliści z organizacji ekologicznej World Conservation Union (IUCN) ostrzegają, że około 16 tys. gatunków grozi wyginięcie w najbliższej przyszłości. Co trzeci gatunek płazów i co czwarty ssaków jest zagrożony.