Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło podczas ucieczki samochodu osobowego przed policyjnym pościgiem na jednej z brytyjskich autostrad.

Mieszkańcy Pałacu Elizejskiego stali się wykonawcami woli Białego Domu i przyjęli ton nawet twardszy, bardziej podżegający i bardziej nielogiczny niż Waszyngton - piszą irańskie media.

Andriej Ługowoj, 43-letni były oficer KGB i FSB, podejrzewany przez brytyjską prokuraturę o zabójstwo podpułkownika Aleksandra Litwinienki, kandyduje do rosyjskiej Dumy.

- Katyń to nie tylko straszliwa zbrodnia, ale i kłamstwo powtarzane tysiące razy - powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski podczas mszy św. odprawionej na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Lasku Katyńskim. Nabożeństwo poprzedziło wizytę delegacji polskiej z Lechem Kaczyńskim na czele.

Niemiecki aktor i komik telewizyjny Harald Schmidt dołączył do grona osób popierających projekt Centrum Przeciwko Wypędzeniom - oznajmiła przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach.

Islamska strona internetowa zamieściła nagranie, które zapowiada serię krwawych zamachów mających wstrząsnąć Zachodnim Światem. Nagranie przedstawiono jako pochodzące od Al-Kaidy.

Elitarne oddziały wojska, ponad 500 pojazdów opancerzonych, 70 samolotów i tysiące widzów. Meksykanie uroczystą paradą wojskową uczcili 207. rocznicę ogłoszenia niepodległości.

W Los Angeles po raz 59. rozdano amerykańskie nagrody Emmy. W tym roku zgodnie z zapowiedziami wygrał faworyt do "telewizyjnego Oskara", znany również w Polsce, serial "Rodzina Soprano".

Trzecią dobę trwa walka z pożarem w kalifornijskim parku narodowym San Bernardino. Ogień zmusił do ewakuacji ponad dwa tysiące okolicznych mieszkańców.

40 dzieci w wieku od 8 do 15 lat, bez rodziców, na półpustynnych obszarach stanu Nowy Meksyk - we wtorek stacja CBS wyemituje pierwszy odcinek nowego reality show, którego uczestnikami są dzieci.

Prezydent Pakistanu zrezygnuje z dowództwa nad armią tuż po wyborach prezydenckich - zapowiedział sekretarz generalny rządzącej Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej.

Setki świec zapłonęły w nocy na kijowskim Placu Niepodległości. W siódmą rocznicę zaginięcia niezależnego dziennikarza Georgija Gongadze mieszkańcy ukraińskiej stolicy oddali hołd jego pamięci.

- Musimy przygotować się na najgorsze, a najgorszym jest wojna - powiedział szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner, który uważa, że broń nuklearna w rękach Irańczyków stanowiłaby prawdziwe zagrożenie dla świata.

Brytyjski multimilioner Richard Branson zaoferował 100 tysięcy funtów na pomoc prawną dla rodziców zaginionej w maju w Portugalii Madeleine McCann. Sprawa McCannów trafiła do portugalskiej prokuratury.

17 osób zginęło, a 13 zostało rannych w wypadku autobusu w Meksyku. Jadący do Guadalajary pojazd zjechał w 250 metrową przepaść. Większość pasażerów feralnego autobusu przyleciała spoza Meksyku na obchody Dnia Niepodległości tego kraju.

Znaleziono dwie "czarne skrzynki" samolotu tanich linii lotniczych One-Two-Go, który rozbił się w niedzielę na tajskiej wyspie Phuket. Według najnowszych danych, w katastrofie zginęło co najmniej 91 osób, w tym 55 cudzoziemców.

Choć przeliczono dopiero 70 proc. głosów, konserwatywny premier Grecji Konstantinos Karamanlis już ogłosił zwycięstwo swojej partii. Wstępne wyniki mówią o 43,2 proc. poparcia dla jego frakcji. 38,5 proc. osób głosowało na socjalistów z partii PASOK.

Alan Greenspan, wieloletni szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED), uważa, że głównym motywem ataku USA na Irak było zapewnienie dostaw bliskowschodniej ropy naftowej. To wyznanie znalazło się w jego wspomnieniach - pisze "Dziennik".

O. J. Simpson - była gwiazda futbolu amerykańskiego i oskarżony o morderstwo w głośnym procesie sprzed lat - został w Los Angeles ponownie zatrzymany. Policja zarzuca mu udział we włamaniu z bronią w ręku.