Rosyjski MSZ wyraża "zaniepokojenie działaniami Iranu". Ma na myśli wystrzelenie rakiety kosmicznej. - Te działanie rodzi podejrzenia co do rzeczywistej natury programu nuklearnego Teheranu - stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Łosiukow.

W wieku 91 lat zmarł w Holandii w nocy z wtorku na środę indyjski guru Maharishi Mahesh Yogi. Mędrzec, który międzynarodowy rozgłos zyskał dzięki przekazywaniu nauk duchowych członkom zespołu The Beatles.

"Superwtorek" nie rozwiązał wahań partii Demokratów, którzy nadal nie wiedzą kogo wybrać na kandydata do prezydenckiego wyścigu. Hillary Clinton na razie prowadzi, wygrała w ważniejszych stanach, ale goni ją Barack Obama, który zwyciężał częściej. Wśród Republikanów napięcie jest mniejsze, tam prowadzi John McCain.

Co najmniej 52 osoby zginęły na południu Stanów Zjednoczonych, a ponad sto zostało rannych, w wyniku burz i tornad, jakie przeszły w nocy z wtorku na środę nad tym rejonem.

Rosyjski MSZ z nadzieją czeka na piątkową wizytę premiera Donalda Tuska w Moskwie. Rzecznik ministerstwa Michaił Kamynin liczy, że będzie to poważny impuls rozwojowy dla rosyjsko-polskich stosunków. - Z zadowoleniem konstatujemy, że rosyjsko-polski dialog polityczny wyraźnie się ożywił - podkreślił Kamynin.

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano rozwiązał parlament. Jest to następstwo poważnego kryzysu rządowego, którego nie udało się zażegnać ani samemu prezydentowi, ani przewodniczącemu Senatu.

Krótko po 11 września 2001 roku CIA trzykrotnie zastosowała powszechnie potępianą technikę przesłuchiwania, znaną jako "waterboarding" - potwierdził we wtorek w Kongresie USA dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Michael Hayden.

- Polska "ma minimalne szanse" na bazę NATO w Powidzu - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24 od dyplomatów NATO w Brukseli. Pod Poznaniem miała powstać baza powietrznego systemu rozpoznania naziemnego AGS.

24 stany i miliony Amerykanów przy urnach - prawyborczy "superwtorek" w Stanach Zjednoczonych trwa. Swój głos oddała już jedna z faworytek wyścigu o nominację Demokratów - Hillary Clinton.

W Niemczech trwa intensywne śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny pożaru domu w Ludwigshafen - zginęło w nim 9 Turków, a policja nie wyklucza podpalenia. W mediach można zobaczyć wstrząsające zdjęcia z akcji ratunkowej, m.in. dziecka, które rodzice chcieli uratować, zrzucając z trzeciego piętra.

Sześciu członków radykalnego Hamasu zginęło podczas izraelskiego nalotu na posterunek tej radykalnej palestyńskiej organizacji na południu Strefy Gazy. Wcześniej, w pobliżu granicy z Egiptem, dwóch członków Hamasu zostało zastrzelonych przez Izraelczyków.

Włoski odpowiednik Najwyższej Izby Kontroli alarmuje: we Włoszech szerzy się korupcja, a wręczanie łapówek jest zjawiskiem powszechnym w wielu dziedzinach gospodarki i administracji.

W Ndżamenie ciągle słychać wymianę ognia między siłami rządowymi a rebeliantami - donoszą świadkowie. Tymczasem prezydent Francji, której kolonią był Czad do 1960 r., zapowiada, że jest gotów w razie potrzeby wysłać do Afryki francuskich żołnierzy.

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy i jego nowo poślubiona żona Carla Bruni wygrali proces sądowy przeciwko liniom lotniczym Ryanair. Para zaskarżyła przewoźnika o bezprawne użycie ich wizerunku w reklamie.

Irański sąd skazał na śmierć 22-letniego mężczyznę, który po raz czwarty w życiu pił alkohol. W myśl obowiązującego w Iranie prawa szariatu, to o jeden raz za dużo.

7 milionów Holendrów obejrzało telewizyjne wyznanie chłopaka, który wyjaśnił zagadkowe zniknięcie amerykańskiej nastolatki. Joran Van der Sloot został nagrany ukrytą kamerą, jak opowiadał przyjacielowi o okolicznościach śmierci Amerykanki.

"Superwtorek" jest arcyważnym dniem dla kandydatów do wyścigu o fotel w Białym Domu. Dzięki prawyborom w 24 stanach, delegatom Republikanów i Demokratów będzie dużo łatwiej podjąć decyzję, kogo ich partie powinny nominować na najwyższe stanowisko w państwie.

Siemion Mogilewicz, który stał za dostawami gazu do Polski, łączy podziemie kryminalne ze światem biznesu i polityki. Jego wiedza może zaszkodzić wielu znanym postaciom, nawet z samego Kremla. Aresztowanie nietykalnego dotąd bossa sołncewskiej mafii może oznaczać prawdziwe „trzęsienie ziemi” nie tylko w Rosji.

Rosyjska prokuratura poinformowała we wtorek, że grupa aresztowanych skinheadów popełniła co najmniej 20 morderstw na tle rasistowskim. Według rzecznika szefem podejrzanych jest 19-letni student, którego zatrzymano w kwietniu ubiegłego roku.

Służby prasowe Kremla potwierdziły, że Władimir Putin spotka się z Donaldem Tuskiem. Najpewniej politycy będą rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym i instalacji w Polsce tarczy antyrakietowej.