- Będziemy atakować żołnierzy NATO bez względu na to, czy są Amerykanami, Brytyjczykami czy Polakami - deklaruje w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia jeden z wyższych rangą afgańskich talibów mułła Hussain Gulla.

- Jan Paweł II sam odmówił poddania się "uporczywej terapii" - powiedział dziennikowi "Corriere della Sera" szef Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia, kardynał Javier Lozano Barragan. Kardynał podważa też wersję wydarzeń, która przedstawili mediom watykańscy lekarze.

Irak zamówił w Chinach broń i sprzęt wojskowy o wartości 100 mln dolarów - informuje amerykański dziennik "Washington Post". Amerykanie nie są w stanie uzbroić swoich irackich sojuszników.

Szef MSWiA Władysław Stasiak poinformował, że ranny w środowym zamachu w Iraku polski ambasador Edward Pietrzyk został już ewakuowany z tego kraju. Nie ujawnił jednak miejsca jego pobytu.

Spośród ponad 3 tysięcy górników, którzy w środę zostali uwięzieni pod ziemią, prawie 1,5 tys. ewakuowano już na powierzchnię. Nikomu nic się nie stało, a pozostali górnicy kolejno wychodzą o własnych siłach.

Kim Dzong Il i Ro Mu Hiun zapowiedzieli podpisanie porozumienia pokojowego, które skończy formalnie wojnę z lat 1950-1953.

Niewiele spotkań wywołuje takie emocje - drugi raz w historii przywódca Korei Północnej podał rękę przywódcy Korei Południowej. Wizytę Ro Mu Hiuna uczczono specjalnym pokazem.

Kosmiczne wojaże i kosmiczna turystyka dziś nikogo nie dziwią - a era podboju kosmosu zaczęła się dopiero pięćdziesiąt lat temu. Dziś mija rocznica wystrzelenia w kosmos Sputnika.

Dużo szczęścia mieli dwaj policjanci pilotujący kolumbijski helikopter treningowy. Podczas ćwiczeń maszyna rozbiła się o płytę lotniska w Tulua.

Na Ukrainie przeliczono już 99,87 proc głosów w oddanych wyborach parlamentarnych, co nie zmieniło zasadniczo wyników. Prezydent rozważa powierzenie tek ministerialnych także przedstawicielom opozycji.

26-letnia Magda Pniewska zginęła w Londynie, kiedy znalazła się w pobliżu dwóch strzelających osób. Kobietę trafiła w głowę przypadkowa kula - zmarła po przewiezieniu do szpitala. Londyńska policja wszczęła śledztwo w sprawie jej śmierci.

W ciągu 5-10 lat będziemy mieli żywego dinozaura - uważa prof. Jack Horner - jeden z najwybitniejszych paleontologów na świecie, autor wielu przełomowych odkryć dotyczących dinozaurów.

W ocenie ministra obrony narodowej, obecnie nie można powiedzieć, kiedy nastąpi wycofanie polskich wojsk z Iraku. - Bez naszej obecności, terroryzm rozejdzie się po sąsiednich krajach - ocenia. -Spełniliśmy już naszą misję - odpowiada mu Radek Sikorski.

Do 31 grudnia Korea Północna unieruchomi obiekty atomowe w Jongbion. Porozumienie w tej sprawie podpisały w Pekinie obie Koree, Chiny, USA, Japonia i Rosja. Stany Zjednoczone nie zamierzają jednak wykreślić KRLD z listy krajów wspierających terroryzm.

- Rozpocznijcie rozmowy i zdecydujecie, kto stworzy koalicję, a kto będzie opozycją - zaapelował do liderów trzech głównych partii prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. - Nie ma mowy o koalicji z Partią Regionów - zastrzegł przedstawiciel Bloku Julii Tymoszenko.

Szwedzcy ekolodzy z Greenpeace spektakularnie zaprotestowali przeciwko morskim transportom materiałów rozszczepialnych. Łodziami pontonowymi pływali wokół frachtowca z nuklearnym ładunkiem. Chcieli uniemożliwić jego wypłynięcie z portu.

Premier Ukrainy nie wykluczył, że w najbliższym czasie uda się do Moskwy, by omówić sprawy związane z ukraińsko - rosyjskimi stosunkami gazowymi. Wiktor Janukowycz poinformował o tym w środę, otwierając posiedzenie rządu.

Wojskowa junta od kilkudziesięciu dni krwawo tłumiąca protesty, zwolniła w nocy 80 zatrzymanych podczas demonstracji mnichów. Nie wiadomo jednak, co dzieje się z kilkunastoma pozostałymi aresztowanymi. Aresztowania trwają nadal, liczbę zatrzymanych tylko tej nocy opozycja szacuje na 147 osób.