Około 75 protestujących, głównie Indian, zatrzymali funkcjonariusze policji w Denver w Stanach Zjednoczonych. Indianie chcieli zablokować coroczną paradę, organizowaną w związku ze słynnym "Columbus Day". Udało im się ją opóźnić o godzinę.

Prezydent Lech Kaczyński przybył już do Paryża. Dziś spotka się tam z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym i premierem Francoisem Fillonem. Politycy mają rozmawiać o Traktacie Reformującym UE, bezpieczeństwem energetycznym i przyszłej współpracy w ramach strefy Schengen.

Wracamy do domu czy wyjeżdżamy na Wyspy? Według "The Sunday Telegraph" w 2008 do Wielkiej Brytanii przyjedzie milion Polaków. Z kolei zdaniem "The Observer" emigranci wracają do Polski, bo boją się rasistowskich ataków.

Ostatnie barykady zniknęły z ulic Rangunu. Mimo to ludzie siedzą w domach zastraszeni, internetu wciąż nie przywrócono, aresztowania trwają, a siły bezpieczeństwa wciąż kontrolują kluczowe miejsca w mieście. W wielu miejscach na świecie trwają też marsze poparcia dla Birmańczyków.

Polska zamienia się w niewygodnego partnera psującego unijne fiesty - napisał hiszpański dziennik "El Pais". Jak dodaje, polski rząd przed wyborami gra w grę "wszystko albo nic".

Jason Lewis wyruszył w swoją wielką podróż mając 27 lat. Ukończył ją mając 40. Przez ten czas okrążył kulę ziemską polegając tylko i wyłącznie na sile własnych mięśni.

Katastrofalna powódź w Wietnamie. Po przejściu tajfunu Lekima zalane są całe prowincje. Tysiące ludzi straciło dach nad głową, co najmniej 46 osób nie żyje.

Około dwóch tysięcy osób zabrało się na Placu Puszkina w Moskwie w rocznicę zabójstwa opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej. - Powinniśmy zachować Annę w naszych sercach i nie powinniśmy słuchać instrukcji Putina - powiedział do zgromadzonych Dimitrij Muratow, redaktor naczelny "Nowej Gaziety", gdzie pracowała dziennikarka.

Tysiące osób w Bilbao, San Sebastian i innych miastach Baskonii i Nawarry protestowały przeciwko aresztowaniu czołowych działaczy Batasuna. Zwolennicy zakazanej baskijskiej partii politycznej nazywają je porwaniami.

Podczas sobotniej demonstracji młodzieży w Kopenhadze doszło do zamieszek - policja użyła gazu łzawiącego. Protestujący domagali się zapewnienia im nowego centrum młodzieżowego.

Rosja będzie sprzedawać broń po niższej cenie niektórym sojusznikom ze Wspólnoty Niepodległych Państw. W zamian oczekuje większego udziału w operacjach pokojowych w regionie.

Rosyjska milicja przesłuchała pięciu obrońców praw człowieka którzy mieli uczestniczyć w konferencji poświęconej pamięci Anny Politkowskiej. Chodzi o działaczy z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii.

Dziś na całym świecie odbyły się pokojowe demonstracje przeciwko rządzącej w Birmie juncie wojskowej. W Londynie birmańscy mnisi spotkali się z premierem Wielkiej Brytanii, Gordonem Brownem.

W porannym samobójczym zamachu na konwój wojskowy w Kabulu zginął amerykański żołnierz. Nie żyje też pięciu afgańskich cywilów. Do zamachu przyznali się talibowie.

Brytyjski premier Gordon Brown nie rozpisze przedterminowych wyborów parlamentarnych - poinformował jego rzecznik. Tą decyzją Brown zakończył długie spekulacje, o możliwych wyborach tej jesieni.

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf zdobył większość głosów w odbywających się wyborach na szefa państwa. Głosowanie odbyło się mimo bojkotu ze strony opozycji.

Relacje polsko-niemieckie są nadal całkiem dobre - uważa niemiecki dziennik "Berliner Zeitung". Zaznacza jednak, że jeżeli Polacy 21 października wybiorą ponownie rząd stawiający na wrogość wobec Niemców, to negatywnych skutków tej sytuacji nie da się dłużej ograniczać.