Greenpeace wraz z Center for Cetacean Research and Conservation rozpoczął dziś projekt polegający na znakowaniu wielorybów nadajnikami satelitarnymi. Umożliwi to śledzenie ich tras wędrówek i udowodni, że nie jest konieczne ich zabijanie w celach naukowych.

Na autostradzie niedaleko Santa Catarina w Brazylii autobus zderzył się z ciężarówką. Kiedy ekipa ratunkowa wydobywała rannych z autokaru, w ratowników wjechał kolejny TIR. Zginęło co najmniej 25 osób.

Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartował rosyjski statek Sojuz TMA-11. Na jego pokładzie znajduje się pierwszy malezyjski astronauta dr Sheikh Muszaphar Shukor.

Samolot typu Dash 8 SAS, lecący z Kopenhagi do Gdańska, musiał zawrócić z trasy i awaryjnie lądować w stolicy Danii. Na pokładzie maszyny było 47 pasażerów.

- Uprowadzony przez Talibów blisko trzy miesiące temu w Afganistanie Niemiec Rudolf Blechschmid jest wolny. Wolnych jest też pięciu porwanych razem z nim Afgańczyków, pracowników Czerwonego Krzyża.

Niemiecki naukowiec Gerhard Ertl za badania procesów chemicznych zachodzących na powierzchni ciał stałych otrzymał tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Jego odkrycia przyczyniły się m.in. do stworzenia samochodowych katalizatorów.

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Nikołaj Patruszew twierdzi, że Amerykanie i Anglicy wykorzystują swoich partnerów, w tym Polaków, do działań przeciwko Rosji.

Partia Regionów nie chce wejść do rządu Bloku Julii Tymoszenko i proprezydenckiego bloku Nasza Ukraina - Ludowa Samoobrona. - Nie ma sensu ponosić odpowiedzialności za klęski "pomarańczowej koalicji" - stwierdził Mychajło Czeczetow z Partii Regionów (PR).

Powinien, jak jego rówieśnicy, kończyć podstawówkę a właśnie... zaczyna studia. W Meksyku 12-letni geniusz został studentem - i to na kierunku nie należącym do najłatwiejszych: chirurgii medycznej.

Polska spełnia warunki systemu Schengen. Dysponuje już odpowiednim sprzętem i jest w stanie zapewnić szczelność zewnętrznych granic Unii Europejskiej - tak wynika z tajnego raportu UE, na który powołuje się londyński "Financial Times".

Christian von Wernich, katolicki ksiądz został wczoraj skazany na dożywocie za współudział w morderstwach, torturach i porwaniach popełnionych podczas rządów dyktatury wojskowej w Argentynie w latach 1976 - 1983.

Po raz pierwszy od 16 lat w dniu święta narodowego Tajwanu odbyła się parada wojskowa. To wyraźny sygnał dla Chin, które uważają wyspę ze swoje terytorium i domagają się jego powrotu do macierzy - nawet wymuszonego siłą.

Zmęczeni ciągłymi walkami Afgańczycy chcą pokoju z talibami. - Chcecie całej władzy? Stańcie do wyborów, wygrajcie je i zabierzcie sobie wszystko - mówi prezydent Afganistanu.

Trzy osoby ranne w strzelaninie w Moskwie. Kierowca otworzył ogień do przechodniów, bo ci zbyt wolno się poruszali... Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Powiernictwo Pruskie złożyło w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu kolejny pozew przeciwko Polsce. Tym razem domaga się zwrotu kilkunastu obrazów należących niegdyś do rodziny von Ingenheimów. Wśród dzieł jest "Madonna z Dzieciątkiem" Sandro Botticellego.

20-latek z Polski zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w szpitalu w Limerick w Irlandii w wyniku obrażeń, których doznał w bójce 29 września. W związku z bójką, w której brało udział około 20 osób, i jego śmiercią zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj są Polakami.

Jeśli do Knesestu, to nie w dżinsach, t-shirtach i szortach, bo izraelski parlament właśnie wprowadził obostrzenia w tej sprawie - donosi rosyjska agencja RAI-Nowosti.