Wirus H5N1 ptasiej grypy, niebezpieczny również dla człowieka, spowodował śmierć trzech łabędzi na wschodzie Francji - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.

Ósmego podejrzanego - lekarza ze szpitali w Brisbane - zatrzymały wczoraj wieczorem władze Australii. W związku z weekendowymi zamachami w Wielkiej Brytanii w areszcie jest już siedmiu lekarzy i pracownik pogotowia ratunkowego. Brytyjska prasa pisze o "terrorystycznym spisku lekarzy".

Władze Islandii wprowadziły zakaz striptizu oraz wykorzystywania nagości do zwrócenia uwagi klientów. Uchylili jednak furtkę...

Bliscy i rodzice dzieci, które zginęły w czasie szturmu rosyjskich sił specjalnych na szkołę w Biesłanie złożyli skargę na Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

78-letni pensjonariusz domu seniora w Topolczanach na Słowacji rzucił się z nożem na 63-letniego współlokatora, podejrzewając go o kradzież sztucznej szczęki - poinformowała we wtorek policja.

Kontrole, przeprowadzone ostatnio przez chińskie władze, wykazały obecność na rynku podrabianych, potencjalnie szkodliwych leków oraz żywności przeznaczonej głównie dla dzieci, jak soczki, mleko, krakersy i żelki.

W cieniu nagłośnionych misji wojskowych w Iraku i Afganistanie trwa codzienna praca polskich żołnierzy w byłej Jugosławii. Siódma zmiana Polaków właśnie tam wyrusza.

Stworzony z 300 dębów, długi na trzydzieści a szeroki na cztery metry statek Wikingów o wdzięcznej nazwie "Morski Ogier z Glendalough" wypłynął z portu Roskilde w Danii.

Trzej członkowie baskijskiej organizacji separatystycznej ETA zostali aresztowani w Saint-Jean-Pied-de-Port na południowym zachodzie Francji - informują hiszpańskie źródła.

Brytyjska policja powiadomiła w poniedziałek wieczorem o zatrzymaniu ósmej osoby w związku z próbami zamachów terrorystycznych, jakie miały miejsce w piątek w Londynie i w sobotę w Glasgow. Policja nie ujawniła, gdzie mężczyzna został zatrzymany. Według BBC, stało się to za granicą.

Zarzut umyślnego zabójstwa 20-letniej Polki postawi 26-letniemu Anthony'emu C. brytyjski sąd. Były narzeczony oblał swoją partnerkę łatwopalnym płynem i podpalił.

Co najmniej osiem osób zginęło, a siedem zostało rannych we wschodnim Jemenie w zamachu bombowym. Ofiary to turyści, najprawdopodobniej Hiszpanie.