Widowisko towarzyszące pokazowi nowego Fiata 500 rozmachem przypominało inaugurację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Spektakl miał zresztą miejsce w tym samym mieście, nad brzegiem Padu.

Artyści z całego świata prezentują swoje prace na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Piaskowej. Dzieła prezentowane na tej niezwykłej wystawie w Istambule przedstawiają historię Turcji.

Dwie Polki zginęły w wypadku samochodowym na drodze do Kairu. W samochodzie znajdowały się cztery dorosłe Polki i jedna dziewczynka. Trzecia kobieta i dziecko przebywają w szpitalu.

Valdis Zatlers, chirurg, wybrany 31 maja przez parlament na prezydenta Łotwy, poinformował, że został ukarany przez urząd skarbowy grzywną za to, że nie zgłaszał przyjmowanych od pacjentów "pieniędzy wdzięczności".

Magiczny świat dzieciństwa i snów - tam, według projektanta Francka Sorbiera, ma nas zabrać jego najnowsza kolekcja.

4 lipca Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości ustanowiony dla uczczenia rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości w Filadelfii tego dnia 1776 roku. Właśnie ten dzień uważa się za datę powstania Stanów Zjednoczonych.

Zamachowiec-samobójca wjechał w środę rano samochodem w kolumnę pakistańskich pojazdów wojskowych w rejonie granicy z Afganistanem - na miejscu zginęło 11 osób. Później jeszcze 4 osoby zginęły w zamachu bombowym.

Żołnierze ponieśli śmierć w zamachu bombowym na ich samochód na południu Afganistanu. Zginął również afgański tłumacz - poinformowało dowództwo wojsk NATO w Afganistanie.

Rząd Wielkiej Brytanii obniżył w środę stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym z najwyższego - "krytycznego" do "poważnego" - podaje Reuters.

Czterech działaczy nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi znów znalazło się pod śledztwem. Białoruskie władze postanowiły wznowić zawieszoną wcześniej sprawę.

Co najmniej 146 zostało ciężko rannych w wyniku uderzenia tornada we wschodnich Chinach. 14 osób z nich nie żyje, ale ta liczba może znacznie wzrosnąć.

- Świetnie! I wcale nie zapłacił mi, żebym tak mówiła - zapewnia Katie Leung, odtwórczyni roli Cho Chang w ostatnio zekranizowanej części przygód młodego magika.

W USA trwa zamieszanie w sprawie całkowitego uniewinnienia Lewisa "Scootera" Libby'ego, byłego szefa administracji wiceprezydenta Dicka Cheneya. Prezydent USA nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

- Wiele razy śniłem o tym, że wychodzę na wolność - mówił po uwolnieniu dziennikarz BBC Alan Johnston. Palestyńscy bojownicy wypuścili porwanego dziennikarza po 114 dniach.

Wirus H5N1 ptasiej grypy, niebezpieczny również dla człowieka, spowodował śmierć trzech łabędzi na wschodzie Francji - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.