Brytyjscy prawnicy i sędziowie nie będą musieli przestrzegać wielowiekowej tradycji noszenia peruk, przynajmniej na rozprawach innych niż karne. Zmieni się również ich ubiór.

Minister spraw zagranicznych Portugalii Luis Amado obawia się, że obecna niestabilność polityczna w Polsce stanowi poważny problem, który może utrudnić porozumienie w sprawie przyszłego traktatu UE.

Śledczy z amerykańskiego Kongresu w ramach operacji "Żądło" za pomocą fikcyjnej firmy bez problemu kupili substancje potrzebne do produkcji bomby radioaktywnej.

Nie przeszkadza im prawie metrowa różnica wzrostu i blisko 30-letnia różnica wieku. Najwyższy człowiek świata przestał być kawalerem za sprawą 28-letniej rodaczki Xia.

Skrzyżowanie żyrafy z osłem, połączenie buldoga, pingwina i niedźwiedzia prawdopodobnie mogą stanowić najnowsze osiągnięcia genetyki, ale w opinii mieszkańców Ukrainy tak właśnie wyglądają ich przywódcy.

Cztery osoby, w tym 29-letni Polak, zostały ciężko ranne przez szarżujące byki podczas szóstej gonitwy w Pampelunie. Kilka innych osób odniosło lżejsze rany.

Chiny zakazały stosowania podczas produkcji pasty do zębów glikolu dwuetylenowego. Toksyczne pasty trafiły m.in. do hoteli i samolotów. Dla wielu osób okazały się zabójcze.

Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

- Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka - ostrzegł amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff i stwierdził, że "przeczuwa" atak na USA. Obawy te potwierdzają przecieki ze służb wywiadowczych.

Chilijski Sąd Najwyższy odmówił w środę ekstradycji do Peru byłego prezydenta tego kraju. Fujimori, ścigany przez władze w Limie za spowodowanie śmierci 25 osób oraz korupcję, przebywa w Chile od 2005 roku.

Unia Europejska potrzebuje lepszej ochrony przed zagrożeniem atakiem z użyciem broni biologicznej - ostrzega Komisarz Spraw Wewnętrznych UE.