Stany Zjednoczone zdecydowały się nałożyć sankcje na Iran. Jak oświadczyła Sekretarz Stanu Condoleezza Rice, ma to związek z działalnością terrorystyczną i programem nuklearnym Iranu. Niedługo potem, działania USA poparła Wielka Brytania.

- Republika Czeska nie pozwoli, by rosyjscy żołnierze przebywali na terenie przyszłej bazy radarowej, która wejdzie w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej - powiedział dziś premier Czech Mirek Topolanek.

55-letnia Cristina Fernandez de Kirchner kandyduje na prezydenta Argentyny. Jej szanse wzrosły, gdy znany projektant mody uznał, że jest ona "bardzo sexy". Kreator mody Benito Fernandez uznał, że tak dobrze wyglądającej polityk nie było od czasów Evity Peron.

Jan XXIII uważał działalność Ojca Pio i kult jego osoby za "wielkie oszustwo" i "katastrofę" - twierdzi Sergio Luzzatto, autor szeroko dyskutowanej we Włoszech książki "Ojciec Pio: Cuda i polityka we Włoszech w XX wieku".

Prezydent Turcji Abdullah Gul powiedział dziś, że Turcja jest zdeterminowana do podjęcia koniecznych kroków, by zakończyć zagrożenie ze strony kurdyjskich bojówek atakujących z północnego Iraku.

Zanieczyszczenie powietrza wciąż powietrza wciąż stanowi powód do obaw, pomimo tego, że Pekin wypełnia zobowiązania jakie na siebie wziął w związku z przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi.

Wściekły ojciec zaginionej Madeleine McCann odrzucił doniesienia mediów portugalskich, że on i jego żona podawali dzieciom narkotyki. - Takie sugestie są nonsensowne i nie powinniśmy marnować na nie czasu - powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Antena 3.

Departament Stanu USA zalecił dokładniejszy nadzór nad działalnością firm ochraniających amerykańskich dyplomatów w Iraku. Blackwater - najważniejsza z nich, jednocześnie sprawczyni głośnego incydentu w Bagdadzie - poparła te zalecenia.

Spodziewane straty po pożarach w samym tylko hrabstwie San Diego w Kalifornii mogą przekroczyć miliard dolarów - podały w środę źródła oficjalne. Około pół miliona ludzi musi opuścić swoje domy - tak dużej ewakuacji nie było w USA od czasu uderzenia huraganu Katrina. Walka z żywiołem ciągle trwa.

Do nerwowej sytuacji doszło w amerykańskim Kongresie. Wystąpienie sekretarz stanu Condoleezzy Rice przerwała kobieta wymachując jej przed twarzą rękoma pomalowanymi czerwoną farbą, przypominającą krew.

Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera nawiedziło północno-wschodnią część Oceanu Indyjskiego, w okolicach indonezyjskiej wyspy Sumatra. Nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia tsunami.

"Kwa kwa kwa kwa". Co to takiego? Przemówienie. Czyje? Donalda... Francuscy satyrycy ze znanego humorystycznego programu "On va s'gener!" krótkim, ale wymownym dźwiękowo "kwakwakwa" relacjonowali powyborcze przemówienie Donalda Tuska. Platforma z żartu się śmieje i nie zamierza protestować.

Prezydent Rosji Władimir Putin zachowa swoje wpływy po zakończeniu drugiej kadencji w roku 2008, lecz nie będzie kierował państwem - wyznał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Miliona złotych zadośćuczynienia od rządu niemieckiego będzie domagał się 69-letni Gnicjusz Natoniewski, mieszkaniec Lublewa w województwie pomorskim, który w czasie wojny jako małe dziecko był ofiarą pacyfikacji wsi przez hitlerowców.

Prezydent Iraku Dżalal Talabani zdementował informacje, że władze w Bagdadzie mogą zgodzić się na przekazanie Turcji kurdyjskich rebeliantów. O takiej możliwości informowały anonimowe źródła w tureckim MSZ.

Wielka Brytania przeznaczyła dwa więzienia wyłącznie dla cudzoziemców - ogłosił brytyjski minister sprawiedliwości David Hanson. Jest to element pilotażowego projektu mającego ułatwić ich deportację po odbyciu przez nich kary lub jeszcze wcześniej.

Niemiecki rząd uznał doniesienia mediów o porozumieniu w sprawie budowy ośrodka dokumentacyjnego poświęconego Niemcom wysiedlonym po II wojnie światowej za przedwczesne.

W Nowym Jorku, w wieku 103 lat zmarła Ewa Curie. Była drugą, młodszą córką Marii i Piotra Curie. Przed śmiercią napisała głośną biografię swojej matki. W czasie wojny pisała reportaże. Potem była asystentką sekretarza generalnego NATO.