- Chrześcijański męczennik godzi się w swym sercu na krzyż, na śmierć i przekształca ją w działanie miłości - powiedział podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański papież Benedykt XVI. Przypomniał też postać św. Szczepana, pierwszego chrześcijańskiego męczennika.

- Obecnie świat musi, bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie historii, przestrzegać przykazań boskich proroków. Oby nowy rok był rokiem pokoju - napisał w życzeniach dla papieża Benedykta XVI prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

- Rosja zamierza przedłużyć istniejącą umowę o partnerstwie z Unią Europejską - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Gruszko. Jak dodał, Rosja odczuła "realną gotowość nowego polskiego rządu do dialogu" i ma nadzieję, że Warszawa przestanie blokować nową umowę z UE.

Tygrysica syberyjska Tatiana wydostała się z klatki w zoo i zabiła jedną osobę, a dwie ciężko raniła. Do incydentu doszło w ogrodzie zoologicznym w San Francisco. Policja, która błyskawicznie zjawiła się na miejscu wypadku, zastrzeliła agresywne zwierzę.

Tureckie lotnictwo w środę rano kolejny raz zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich (peszmergów) w północnej części Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu.

12-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę awionetki. Panamskie służby ratunkowe odnalazły wrak maszyny, która rozbiła się w górach. W wypadku zginęły trzy inne osoby.

W Tajlandii i innych krajach Azji nawiedzonych trzy lata temu przez tragiczne tsunami oddawany jest hołd ofiarom kataklizmu. W wyniku silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Sumatry oraz wywołanych przez nie ogromnych fal, śmierć poniosło co najmniej 230 tysięcy osób.

Na przedmieściach Tureckiego Stambułu eksplodował niewielki ładunek wybuchowy. Świadkowie mówią o olbrzymim huku i panice przechodniów. Na szczęście jednak nikt nie zginął.

W Pietropawłowsku Kamczackim, największym mieście na wschodzie Rosji, brakuje benzyny. I chociaż paliwo jest tam najdroższe w historii, to kierowcy - w obawie przed kolejnymi podwyżkami cen - godzinami stoją w kolejkach, byleby tylko dostać się do dystrybutora.

Jedni z grzechami walczą dzięki silnej woli, inni za pomocą ... drewnianego kija. I chociaż rozbijanie "Piniaty" czyli wypchanej słodyczami kolorowej kukły, kojarzy się dziś bardziej z amerykańskimi "garden party" dla dzieci, to dla Meksykanów jest wciąż jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Setki buddyjskich mnichów oraz zakonnic przemaszerowało we wtorek ulicami stolicy Kambodży, aby wyrazić swoje poparcie dla działającego pod egidą ONZ trybunału ds. zbrodni popełnionych przez Czerwonych Khmerów.

Amerykański system obrony przeciwrakietowej nie jest wymierzony przeciwko "hipotetycznym zagrożeniom" ze strony Iranu, lecz Rosji - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Wriemia Nowostiej".

Przywódca Kuby Fidel Castro czuje się na tyle dobrze, że będzie mógł wystartować w wyborach parlamentarnych w styczniu 2008 roku - oświadczył jego młodszy o pięć lat brat Raul.

Po wygłoszeniu bożonarodzeniowego orędzia Benedykt XVI złożył życzenia w 63 językach. Po polsku powiedział: "Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia".

Do wsparcia ludzi najsłabszych i pokrzywdzonych wezwała Brytyjska królowa Elżbieta II w swym tradycyjnym bożonarodzeniowym orędziu. Były to już 50. transmitowane przez telewizję orędzie monarchini i pierwsze pokazane w internecie.

Do 24 wzrosła liczba ofiar zamachu w Bajdżi, na północ od Bagdadu. W wyniku wybuchu ładunku umieszczonego w samochodzie pułapce kolejnych 100 osób zostało rannych.

Tureckie lotnictwo wojskowe zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich w północnym Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel tureckich władz wojskowych. Nie ma ofiar, gdyż teren wcześniej ewakuowano.

Dwóch "wysokiej rangi" Brytyjczyków, których zatrzymano w Afganistanie uznano za persona non grata. Zostaną odesłani do swojego kraju. Aresztowani natomiast zostali natomiast ich afgańscy koledzy.

Po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat żołnierze z Chin i Indii ćwiczyli wspólnie na manewrach pod kryptonimem "Ręka w rękę". Wzięły w nich udział elitarne jednostki antyterrorystyczne z obydwu krajów.

Tragedia w Aleksandrii na północy Egiptu. Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku zawalenia się dwunastopiętrowego bloku. Jest też wielu rannych. Na miejscu katastrofy cały czas trwa akcja ratunkowa.