Taka jednomyślność zdarza się rzadko. Wszyscy deputowani do rosyjskiej Dumy opowiedzieli się za wyjściem Rosji z traktatu o ograniczeniu z sił konwencjonalnych w Europie (CFE). Oznacza to, że 12 grudnia Rosja wycofa się z międzynarodowych zobowiązań.

Fraki, homary, szampan i uśmiechy - w takiej atmosferze Nicolas Sarkozy zapewniał George'a W. Busha podczas bankietu w Białym Domu, że przybył do Waszyngtonu aby - jak sam stwierdził - "odzyskać na trwałe serce Ameryki".

- Prezydent Musharraf prawdopodobnie zniesie stan wyjątkowy za 2-3 tygodnie - powiedział pakistańskiemu dziennikowi "Dawn" przewodniczący rządzącej partii Ligi Muzułmańskiej i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta, Chaudry Shujaat Hussain.

Według agencji międzynarodowych co najmniej 50 osób zginęło, a 120 zostało rannych w zamachu samobójczym w Baghlan w północnym Afganistanie. Atak był wymierzony w grupę parlamentarzystów - co najmniej pięciu z nich nie żyje.

W projekcie budżetu Pentagonu na przyszły rok, uzgodnionym przez Senat i Izbę Reprezentantów, nie znalazły się fundusze na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce. Rząd USA liczy się z opóźnieniami w jej realizacji, choć nie tylko z powodu trudności z funduszami.

- Należy uwolnić więźniów politycznych, przywrócić prawa obywatelskie i przeprowadzić wybory w styczniu - apeluje do prezydenta Pakistanu Unia Europejska. Prezydent Muszarraf wprowadził w sobotę stan wojenny na terenie całego kraju.

Komisja Sprawiedliwości w amerykańskim Senacie zaakceptowała nominację Michaela Mukaseya na nowego ministra sprawiedliwości. Mimo, że podczas jednego z posiedzeń odmówił nazwania podtapiania zatrzymanych torturą.

Co najmniej 47 osób zginęło usiłując dostać się do hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Mauretańskiej policji udało się uratować 96 innych osób, które znajdowały się na dwóch łodziach zmierzających na Wyspy.

Włoska policja wydała niedawno dla swoich funkcjonariuszy podręcznik, który miał im ułatwić kontakty z Arabami. Wywołał on jednak dyplomatyczny skandal, bo na mapach Bliskiego Wschodu... nie ma Izraela.

Według niezależnego portalu internetowego, który monitoruje liczbę ofiar śmiertelnych wśród amerykańskich żołnierzy - liczba zabitych w tym roku sięgnęła 851.

Kilkuset członków sekty Mungiki znaleziono martwych w Nairobi. Narodowa Komisja ds Praw Człowieka oskarżyła o zbrodnię lokalną policję, która przez ostatnie 3 miesiące walczyła z sektą.

Na wniosek prokuratury z Mediolanu na terenie całego kraju zatrzymano 11 osób, za 9 innymi wysłano list gończy. Oprócz zarzutu szkolenia i werbowania samobójców ustalono też, że zatrzymani planowali przeprowadzenie zamachu we Włoszech.

W indyjskim szpitalu w Bangalore operowana jest dwuletnia Lakszmi, dziewczynka, która urodziła się z czterema rękami i czterema nogami. Skomplikowaną operację prowadzi 30-osobowy zespół lekarzy. Sam zabieg ma trwać ok. 40 godzin.

88 proc. zapytanych Europejczyków oczekuje od Unii Europejskiej zajęcia się globalnym ociepleniem, a ponad połowa uważa, że jest to sprawa bardzo pilna - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Komisji Europejskiej. Podobnego zdania jest 81 proc. badanych Polaków.

We wtorek władze Birmy potwierdziły, że zezwoliły na przyjazd do kraju Paulo Sergio Pineiro - specjalnego wysłannika ONZ ds. praw człowieka. Pineiro znany jest z negatywnych opinii na temat stanu przestrzegania praw człowieka w Birmie.

Czad zamierza u siebie sądzić 10 Europejczyków oskarżonych o próbę porwania 103 darfurskich dzieci. - Kiedy nasi kryminaliści są aresztowani w waszych krajach, nie przywozi się ich tutaj - tłumaczy prezydent Czadu. Wcześniej prezydent Nicloas Sarkozy apelował by oskarżeni stanęli przed wymiarem sprawiedliwości we Francji.

Amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Czechach jeszcze nie ma, ale już zainteresowała ona zagranicznych szpiegów - pisze dziennik "Lidove Noviny" powołując się na raport czeskiego wywiadu.

Niewielki podręczny filtr wody, urządzenie "wysysające wodę z powietrza" oraz specjalny system monitoringu zbiorników wodnych - to tylko niektóre z wynalazków, jakie izraelscy konstruktorzy zaprezentowali światowym inwestorom. W Tel Awiwie zaczęła się właśnie konferencja WATEC poświęcona technologii wodnej.

- Konstytucja została podarta na strzępy. Prawnicy powinni przekazać ludziom moją wiadomość by powstali i przywrócili konstytucję - powiedział aresztowany po wprowadzeniu stanu wyjątkowego były prezes Sądu Najwyższego.