W indyjskim szpitalu w Bangalore operowana jest dwuletnia Lakszmi, dziewczynka, która urodziła się z czterema rękami i czterema nogami. Skomplikowaną operację prowadzi 30-osobowy zespół lekarzy. Sam zabieg ma trwać ok. 40 godzin.

88 proc. zapytanych Europejczyków oczekuje od Unii Europejskiej zajęcia się globalnym ociepleniem, a ponad połowa uważa, że jest to sprawa bardzo pilna - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Komisji Europejskiej. Podobnego zdania jest 81 proc. badanych Polaków.

We wtorek władze Birmy potwierdziły, że zezwoliły na przyjazd do kraju Paulo Sergio Pineiro - specjalnego wysłannika ONZ ds. praw człowieka. Pineiro znany jest z negatywnych opinii na temat stanu przestrzegania praw człowieka w Birmie.

Czad zamierza u siebie sądzić 10 Europejczyków oskarżonych o próbę porwania 103 darfurskich dzieci. - Kiedy nasi kryminaliści są aresztowani w waszych krajach, nie przywozi się ich tutaj - tłumaczy prezydent Czadu. Wcześniej prezydent Nicloas Sarkozy apelował by oskarżeni stanęli przed wymiarem sprawiedliwości we Francji.

Amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Czechach jeszcze nie ma, ale już zainteresowała ona zagranicznych szpiegów - pisze dziennik "Lidove Noviny" powołując się na raport czeskiego wywiadu.

Niewielki podręczny filtr wody, urządzenie "wysysające wodę z powietrza" oraz specjalny system monitoringu zbiorników wodnych - to tylko niektóre z wynalazków, jakie izraelscy konstruktorzy zaprezentowali światowym inwestorom. W Tel Awiwie zaczęła się właśnie konferencja WATEC poświęcona technologii wodnej.

- Konstytucja została podarta na strzępy. Prawnicy powinni przekazać ludziom moją wiadomość by powstali i przywrócili konstytucję - powiedział aresztowany po wprowadzeniu stanu wyjątkowego były prezes Sądu Najwyższego.

Wielka ściana błota i wody zmiotła z powierzchni ziemi wioskę San Juan Grijalva w południowym Meksyku. Według oficjalnych danych 16 ludzi zaginęło, a 20 zostało rannych, jednak liczba ofiar może sięgnąć nawet 30 osób.

Przebywający z wizytą w Chinach amerykański minister obrony Robert Gates powiedział, że Stany Zjednoczone "kategorycznie" sprzeciwiają się niepodległości Tajwanu, uważanego przez Pekin za zbuntowaną prowincję.

Niełatwe będzie życie na stanowisku premiera - ostrzega Donalda Tuska "The Times". Według publicysty gazety, Rogera Boyesa, problemów mu nie zabraknie - dziennikarz przewiduje głównie "konflikty z braćmi Kaczyńskimi".

Organizacja Human Rights Watch zaapelowała do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o wywarcie na rząd w Pekinie nacisku, by ten szanował fundamentalne zasady wolności mediów.

Co najmniej 13 osób zginęło w katastrofie na autostradzie w środkowej Portugalii. Autobus wypadł z drogi i stoczył się po zboczu, kilkakrotnie dachował. 24 osoby zostały ranne, w tym 5 ciężko.

Nietypowy happening zorganizowała grupa aktywistów w Waszyngtonie. Na ulicach stolicy demonstrowali jak służby specjalne obchodzą się z więźniami w amerykańskiej bazie Guantanamo.

Policja meksykańska, marynarka wojenna i służby celne przejęły największy w historii Meksyku i jeden z największych w historii świata transport kokainy. Przemycano ją z Kolumbii.

Prezydent USA George W. Bush zaapelował do prezydenta Pakistanu, generała Perveza Muszarrafa, o jak najszybsze zniesienie stanu wyjątkowego i rezygnację z funkcji wojskowych.

Niepodziewana radość we włoskim Palermo. Mieszkańcy miasta nie bali się otwarcie okazywać radości po zatrzymaniu przez policję przywódcy sycylijskiej mafii, "szefa szefów" Cosa Nostry - Salvadore Lo Piccolo. Mężczyznę zatrzymano wraz z synem i dwoma innymi bossami.

George W. Bush nazwał Partię Pracujących Kurdystanu "wrogiem Stanów Zjednoczonych". Informacje wywiadowcze, jakie obiecał udostępnić Turcji, mają pomóc w rozprawieniu się z kurdyjskimi rebeliantami.