Bolała ją głowa i straciła zmysł zapachu, więc zgłosiła się do szpitala. Lekarze dokładnie przebadali 59-letnią Niemkę i ze zdumieniem odkryli przyczynę dolegliwości - ołówek w mózgu.

W niebo poleciały setki gołębi, biły dzwony a tysiące osób milczało w zadumie - w Parku Pokoju w centrum Nagasaki 62 lata po zrzuceniu bomby atomowej na miasto uczczono pamięć ofiar ataku.

Chilijczycy przeżywają najostrzejszą od trzydziestu lat zimę. Atak żywiołu jest tak silny, że władze zamknęły położone w Andach przejście graniczne z Argentyną i ogłosiły stan pogotowia.

Nowy Jork zalany. Miasto zostało sparaliżowane - zamknięto zalane stacje metra. Ulewny deszcz utrudnił znacznie pracę tamtejszych lotnisk.

36 minut po północy z przylądka Canaveral na Florydzie wystartował prom kosmiczny Endeavour. Siedmioro astronautów leci nim na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)

Minister obrony narodowej Aleksander Szczygło spotkał się w Kosowie z polskimi żołnierzami misji KFOR. Następnym etapem bałkańskiej będzie Bośnia i Hercegowina, gdzie pełnią służbę żołnierze z misji EUFOR.

Gruzja domaga się zwołania specjalnego posiedzenia RB ONZ w sprawie zrzucenia bomby-niewypału przez rosyjski samolot wojskowy w poniedziałek. Rosjanie wciąż zaprzeczają temu wydarzeniu.

Policja portugalska zaprzecza, jakoby rodzice zaginionej ponad trzy miesiące temu czterolatki byli podejrzani w sprawie zaginięcia córki - podał w środę portal internetowy rtlinfo.be.

Unia Europejska nawołuje Gruzję i Rosję, by zachowały powściągliwość po tym, jak rosyjski pocisk spadł w okolicach Tibilisi. Rosja przekonuje, że nie był to celowy atak. Ale Gruzja twierdzi, że był to "akt agresji".

Władze Bagdadu wstrzymały na trzy dni ruch samochodowy w mieście i postawiły dodatkowe punkty kontrolne. Zakaz ruchu wprowadzono, by zmniejszyć ryzyko zamachów w czasie szyickiego święta.

W związku z pożarami w Chorwacji, MSZ apeluje do turystów, by zachowali daleko idącą ostrożność oraz uważne śledzili komunikaty o stanie zagrożenia pożarowego.

Siedmiu polityków walczących o nominację Demokratów w najbliższych wyborach prezydenckich w USA przekonywało amerykańskich związkowców do swojej kandydatury. Ich zmagania na konwencji w Chicago na żywo obserwowało ponad 17 tysięcy ludzi.

Większość Rosjan chce, aby rządy Władimira Putina trwały. Z sondażu Interfaxu wynika, że ponad połowa zagłosowałaby na dotychczasowego prezydenta w najbliższych wyborach.

Czteroletnia Brytyjka Madeleine McCann, która zaginęła 3 maja, zmarła tego samego dnia w nocy. Śledczy podejrzewają rodziców - pisze portugalska prasa, powołując się na policyjne źródła.

Zwłoki trzech niemieckich alpinistów odnaleziono w poniedziałek wieczorem we francuskiej części masywu Mont Blanc - podało we wtorek radio France-Info