- Stosunki między Kościołem katolickim a państwem Izrael były lepsze, gdy nie utrzymywały one relacji dyplomatycznych - te słowa byłego nuncjusza apostolskiego w Izraelu, spowodowane niechęcią izraelskiego parlamentu do ratyfikowania porozumienia z Watykanem, wywołały ostry protest Tel Awiwu.

- Nie zniosę stanu wyjątkowego, dopóki w kraju nie zapanuje spokój - zapowiedział prezydent Pakistanu Pervez Musharraf w rozmowie z zastępcą sekretarza Stanu USA Johnem Negroponte.

16 tys. żołnierzy KFOR, 25 tys. miejscowych obserwatorów i 150 ekspertów z Rady Europy - to oprawa dzisiejszych wyborów do kosowskiego parlamentu. Do obsadzenia jest 120 mandatów.

Brytyjska policja poszukuje kolejnych ciał w domu zabójcy Polki Angeliki Kluk. Najnowsze znalezisko to zwłoki zaginionej w 1991 roku nastolatki Dinah MCNicol. Funkcjonariusze obawiają się, że to nie koniec makabrycznych odkryć.

Jedna osoba zginęła, a tysiące zostało bez dachu nad głową. Północna Turcja walczy z powodzią. Silne deszcze padają już od czwartku. W najbliższym czasie Turcy nie mogą liczyć na poprawę pogody.

Z powodu nieobecności Chin nie odbędzie się, zaplanowane na poniedziałek, spotkanie sześciu państw dotyczące programu atomowego Iranu i ewentualnych dodatkowych sankcji.

Ponad 1100 osób - to prawdopodobnie wciąż niepełna liczba ofiar cyklonu, który uderzył w południowe wybrzeże Bangladeszu. Faktyczna liczba ofiar jest nieznana, bo żywioł zablokował dostęp do południa kraju.

W sobotę w Finlandii wchodzi w życie nowy przepis, który zakazuje akcji strajkowych, porzucania i wymawiania pracy bez zgody pracodawcy przez najważniejszych pracowników służby zdrowia. Przepis dotyczy około 2500 osób.

Przez 20 lat wróżka z San Remo sprzedawała eliksiry i napoje miłosne pewnej naiwnej kobiecie, mające zapewnić jej znalezienie wymarzonego mężczyzny. W ten sposób wyłudziła dziesiątki tysięcy euro. Teraz odpowie za to przed sądem.

- Kanclerz Angela Merkel bardzo dobrze zna nowego szefa polskiego rządu Donalda Tuska i cieszy się na jak najszybsze spotkanie z nim w Berlinie - oświadczył w piątek zastępca rzecznik rządu RFN Thomas Steg.

Olive Greenhalgh, lat 82, jej mąż George, 84 i syn Shaun, 46 - wszyscy troje zostali skazani za podrabianie obrazów, rzeźb i rysunków przez Brytyjski sąd. Najwyższy wyrok usłyszał syn - ponad 4 lata i 8 miesięcy w więzieniu.

Dwóch Polaków, zatrudnionych przy zbiorach owoców koło miejscowości Huesca w północnej Hiszpanii, zmarło wskutek zaczadzenia - poinformowały władze miasta. Kilka innych osób uległo zatruciu tlenkiem węgla, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd apelacyjny w Arabii Saudyjskiej podwoił karę chłosty, jaką sąd I instancji przyznał ofierze zbiorowego gwałtu. Dodatkowo jeszcze zasądził karę więzienia. Wszystko dlatego, że ofiara podczas gwałtu znalazła się w samochodzie obcego mężczyzny, czym naruszyła zasady segregacji kobiet i mężczyzn.

Podczas konkursu filmów reklamowych jedna z agencji próbowała przedstawić spot, w którym hasło z nad bramy obozu Auschwitz - "Praca czyni wolnym" - zamieniono na "Nie pracuj, czas wolny czyni wolnym".

- To zwykła wymówka, wymyślone powody i domniemane trudności w uzyskaniu wiz, które w rzeczywistości OBWE już otrzymała - tak minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odpierał zarzuty OBWE, która wycofała się z misji obserwowania wyborów w Rosji.

W dniu zniesienia stanu wyjątkowego, prezydent Gruzji Mikheil Saakaszwili pozbawił urzędu premiera Zuraba Nogajdeliego i przekazał parlamentowi nowe nazwisko. Nowym szefem rządu został Lado Gurgenidze, dotychczas przewodniczący Banku Gruzji.

Warszawskie Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE poinformowało rosyjskie władze, że nie będzie w stanie obserwować rosyjskich wyborów do Dumy. Powodem są piętrzone przez Moskwę problemy.

Od czterech strzałów zginął w swoim biurze Ihya Balak - dyrektor tureckiej loterii narodowej. Zabójcą okazał się były pracownik totalizatora, ale powody zbrodni nie są znane.

- Chińska działalność szpiegowska w USA jest tak rozległa, że stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa technologii amerykańskich - stwierdza raport dla amerykańskiego Kongresu. Pekin jest oburzony.