Dane wszystkich osób otrzymujących zasiłek dla dzieci - 7 milionów rodzin, czyli ok. 25 mln osób - zgubiły brytyjskie władze. Dane były na dwóch dyskach twardych... przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Za ten incydent przepraszał w Izbie Gmin brytyjski premier Gordon Brown.

Telewizja Fox, w której sitcomie znalazł się "żart" że "Polacy mają we krwi współpracę z nazistami" ponownie i w bardziej zdecydowanych słowach przeprosiła za to Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.

- Na przestrzeni dziesięcioleci kierowali Rosją, a w końcu lat 80. pozostawili ludzi bez mięsa, cukru, soli i zapałek, a swoją polityką przygotowali rozpad ZSRR - to zarzuty prezydenta Rosji Władimira Putina pod adresem opozycji. Wszelkiej opozycji...

- Francuska kolej szybkiego ruchu TGV była celem kampanii sabotażu - oświadczył w środę koncern SNCF, państwowy właściciel kolei. Tego samego dnia na Korsyce doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów, 24 osoby są ranne. Nie są znane przyczyny zderzenia.

Oskarżeniu o malwersacje finansowe będzie musiał przeciwstawić się Jacques Chirac, do niedawna prezydent Francji. Prokuratura obwinia go o przydzielanie posad w paryskim ratuszu po znajomości prawicowym działaczom w czasie, gdy był merem tego miasta.

Jak papież Jan Paweł II wymykał się w góry podczas swojego pontyfikatu? Kto mu w tym pomagał? Wystarczy sięgnąć po trafiającą właśnie do księgarń pozycję "Papież i jego generał".

"12 Świąt", bo taką nazwę nosi sklep, usytuowany jest w centrum Sankt Petersburga. Otworzyła go żona duchownego prawosławnego. Butik ma pomóc kobietom ubrać się nie tylko elegancko, ale i modnie, no i oczywiście w duchu prawosławia.

Dziś Izrael zezwolił na dostawę do Autonomii Palestyńskiej sprzętu wojskowego. 25 lekkich pojazdów opancerzonych i amunicja ma pomóc proprezydenckiemu Al-Fatah prowadzić kampanię przeciwko Hamasowi i islamskim ekstremistom.

Po pięćdziesięciu latach ugaszono pożar w kopalni węgla Terak, znajdującej się w chińskim regionie Xinjiang. Ogień pochłonął przez ten czas ponad 12 milionów ton węgla.

- To, co się dzieje to cyrk. Jestem kozłem ofiarnym - mówi brytyjskiemu "Guardianowi" Helena Wolińska-Brus, była stalinowska prokurator wojskowa, wobec której wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

- To niewybaczalne. Bardzo tego żałuję. Szczerze przepraszam za to, co się stało - powiedział brytyjski minister finansów Alistair Darling dziennikarzom BBC, komentując zniknięcie dysków twardych z danymi osobowymi ponad 25 milionów ludzi.

Przebywający z wizytą w Japonii duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama ostrzegł, że zniszczenie równowagi ekologicznej w Tybecie przez chiński przemysł może negatywnie wpłynąć na setki milionów ludzi.

Pochowano pierwszych 28 spośród 90 górników, wydobytych do tej pory ze sztolni, która zawaliła się w niedzielę w wyniku eksplozji metanu. Najmłodszy z pochowanych górników miał 21 lat, najstarszy 61.

- Do Annapolis w amerykańskim stanie Maryland na konferencję bliskowschodnią zaproszono delegacje 49 państw, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych i osób indywidualnych - poinformowano dziś w Waszyngtonie. Spotkanie rozpocznie się 27 listopada.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas potwierdził, że został zaproszony na konferencję pokojową do USA. Szczyt odbędzie się w przyszłym tygodniu i ma ożywić negocjacje na temat utworzenia niezależnego państwa Palestyna.

W podzielonej geograficznie na bogaty wschód i biedny zachód Boliwii wrze. Uprzemysłowione prowincje kraju sprzeciwiają się nacjonalizacji przemysłu naftowego zaproponowanej przez prezydenta Evo Moralesa i grożą obywatelskim nieposłuszeństwem. Jednak biedny zachód kraju ma dość także swojej sytuacji. Ludzie wychodzą na ulice.

Odszkodowania w wysokości 260 milionów euro domaga się od państwa włoskiego syn ostatniego króla Włoch - Humberta II - Vittorio Emanuele Savoia wraz ze swym synem Emanuele Filiberto. Jak wyjaśnili, ma to być zadośćuczynienie za poniesione przez nich w czasie lat wygnania straty moralne, które uznali za "złamanie fundamentalnych praw człowieka".

"Radosław Sikorski odbył rozmowę telefoniczną z Rupertem Murdochem, właścicielem News Corporation, aby poddać pod uwagę sformułowania, historycznie nieprawdziwe i głęboko szkalujące, które zostały wypowiedziane w sitcomie "Back to you" wyemitowanym przez telewizję Fox News" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu MSZ. Murdoch obiecał ponoć osobistą interwencję.