Uśmiechy na pamiątkę. Duda i inni przywódcy na zdjęciach z państwem Obama

facebook.com/Andrzej Duda Para prezydencka Barack i Michelle Obama i Andrzej Duda

Za kulisami trwającej w ostatnim tygodniu września 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydent Barack Obama i pierwsza dama Michelle Obama pozowali do serii pamiątkowych zdjęć z politykami i dyplomatami z całego świata. Znalazł się wśród nich prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda pozował do zdjęcia z parą prezydencką pełniącą - obok sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki Muna - rolę współgospodarzy szczytu odbywającego się w Nowym Jorku.

Poza Andrzejem Dudą amerykańska para prezydencka pozowała do zdjęć z kilkudziesięcioma innymi osobami, m.in. premierem Węgier Wiktorem Orbanem, prezydentem Finlandii Sauli Niinistoim i jego żoną, prezydentem Tanzanii Jakayą Mrisho Kikwete, prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem i jego żoną, prezydent Kosowa Atifete Jahjagą czy premierem Nepalu Prakashem Man Singhem.

Autor: adso//rzw,gry / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/Andrzej Duda

Raporty:
Pozostałe wiadomości

- Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - powiedział w środę Joe Biden. Zaznaczył, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do ustawienia się Rosji w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA, a taki scenariusz oznacza "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami", bo Waszyngton będzie sojuszników bronił. Mimo tego apelu projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat. Przeciwko niemu zagłosowali wszyscy republikanie. To na szczęście nie koniec szans na środki dla Kijowa.

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Aktualizacja:
Autor:
adso
Źródło:
Reuters, PAP