Śmigłowce z wykorzystaniem wizjerów termicznych i kamer podczerwieni szukają nad pustynią w Nevadzie zaginionego milionera i poszukiwacza przygód Steve'a Fossetta. Ratownicy nie tracą nadziei, że Fosset żyje.

Rosyjska rakieta transportowa z japońskim satelitą telekomunikacyjnym na pokładzie rozbiła się tuż po starcie - poinformowało kazachskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych.

Niemieckie władze poszukują jeszcze 10 osób, podejrzewanych o związki z Al-Kaidą i wspieranie trzech domniemanych terrorystów, którzy zostali aresztowani w ostatnich dniach.

Rosyjskie bombowce znów pojawiły się na północnym Atlantyku, co spowodowało wysłanie w ten rejon norweskich i brytyjskich myśliwców - podały źródła w armii norweskiej.

Siły afgańskie i koalicyjne w czasie 12-godzinnych walk w południowym Afganistanie zabiły ponad 40 bojowników talibskich - podało amerykańskie dowództwo.

Od kilku dni sycylijski wulkan jest znów aktywny. W Katanii zdecydowano o czasowym zamknięciu lokalnego lotniska, wybuch nie spowodował jednak zagrożenia dla mieszkańców ani żadnych poważniejszych szkód.

W Niemczech spadł pierwszy śnieg. Nieoczekiwany o tej porze roku, zaskoczył mieszkańców.

Gospodarską wizytę złożył prezydent Władimir Putin na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W tym czasie zrugał lokalne władze za brak potrzebnych inwestycji, ale znalazł też czas by pograć w siatkówkę ze swoim prawdopodobnym następcą.

Aktywiści ekologicznej organizacji Greenpeace poinformowali o nałożeniu kwarantanny na wyspę Braila w Rumunii, ze względu na prowadzoną tam hodowlę nielegalnie modyfikowanych warzyw. Greenpeace wystosował w tej sprawie apel do rumuńskiego rządu i Komisji Europejskiej.

Wojskowy samolot wykonał lot nad terytorium USA. Na jego pokładzie omyłkowo znalazły się pociski rakietowe z głowicami jądrowymi.

Uczniowie spalili żywcem dwie starsze kobiety na szkolnym boisku. Powód? Podejrzewali je rzucanie czarów na szkołę.

5 września 1972 roku, ok. godz. 4 nad ranem: palestyńscy terroryści z organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na tereny olimpijskie, dostali się do sypialni izraelskich sportowców. Na miejscu zginęli Mosze Weinberg, trener zapaśników oraz Josef Romano, ciężarowiec. Później zginie jeszcze dziewięciu innych zawodników. Dziś przypada 35-ta rocznica tych tragicznych wydarzeń.

Według części europosłów zakaz wnoszenia substancji płynnych na pokłady samolotów nie ma sensu. Wezwali oni Komisję Europejską do przeprowadzenia oceny tego zakazu.

Prokurator generalna Niemiec Monika Harms oceniła, że planowane zamachy "były największym zagrożeniem terrorystycznym w Niemczech w ostatnich latach". - Istniało bezpośrednie zagrożenie - stwierdził minister obrony Franz Josef Jung.

Trzymając w dłoniach świece, pielgrzymi klękają przed grobowcem Matki Teresy z Kalkuty. Indie obchodzą rocznicę śmierci laureatki pokojowej nagrody Nobla, beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II misjonarki.