Większość państw afrykańskich uczestniczących w szczycie UE-Afryka w Lizbonie odrzuciła zaproponowane przez Unię Europejską Porozumienia o Partnerstwie Ekonomicznym (EPA).

Z powodu usterek systemu paliwowego wahadłowca Atlantis, amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) odłożyła jego kolejny lot na orbitę co najmniej do 2 stycznia.

Strajk głodowy rozpoczęło sześciu francuskich działaczy humanitarnych, aresztowanych w Czadzie za próbę wywiezienia do Francji ponad setki dzieci. Protestujący twierdzą, że ich sprawa rozpatrywana jest zbyt wolno.

Superszybkie połączenie kolejowe zostało uruchomione na trasie Monachium (Niemcy) - Paryż (Francja). Inauguracyjny kurs pociągu miał miejsce dzisiaj. To kolejny krok w rozbudowie europejskiej sieci szybkich kolei.

Kilku pracowników niemieckich ambasad w Kairze i Moskwie straciło pracę. W trakcie rutynowej kontroli placówek wyszło na jaw, że w ostatnim czasie nielegalnie mogły zostać wydane nawet setki wiz - informuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

16 bojowników separatystycznej organizacji Tamilskich Tygrysów zginęło w starciach na północy Sri Lanki - poinformowała lankijska armia.

Tysiące Koreańskich żołnierzy i ponad sto statków usuwa skutki wycieku ropy na morzu żółtym. Z potężnego tankowca wylały się dziesiątki tysięcy ton czarnej mazi. To najpoważniejsza katastrofa ekologiczna w historii Korei.

W Niemczech zgaszono światła. Na prośbę organizacji eokogicznych WWF i Greenpeace wyłączono oświetlenia wielu budynków, co miało zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych na świecie.

Kilka tysięcy demonstrantów wyszło na ulice miasta Avila w środkowej Hiszpanii. by zaprotestować przeciwko zbrojnym działaniom ETA. Milczący pochód miał uczcić zamordowanych funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej.

Aż trudno było ocenić dla kogo tysiące ludzi zebrały się w centrum kongresowym w Des Moines w stanie Iowa - dla walczącego o nominację Demokratów Baracka Obamy, czy dla wspierającej go w kampanii gwiazdy TV Oprah Wnfrey.

Ropa naftowa i broń - to dwa główne przedmioty porozumień zawartych miedzy Wenezuelą i Białorusią podczas wizyty Aleksandra Łukaszenki w Caracas.

Rosja przeprowadziła udaną próbę z międzykontynentalnym pociskiem rakietowym i inną bronią zdolną do pokonania tarcz antyrakietowych - podała agencja RIA, cytując rzecznika rosyjskich wojsk rakietowych.

Wenezuela cofa czas. Czemu? Prezydent zarządził, parlament zatwierdził - jutro więc należy wstać, pójść do pracy i na randkę o pół godziny wcześniej. Prezydent mówi, że dba o zdrowie obywateli.

Pośród 305 więźniów bazy Guantanamo jest 5 mieszkańców Wysp Brytyjskich - ich wypuszczenia Londyn domagał się od sierpnia, a teraz - według BBC - odniósł sukces i czterech z nich niedługo opuści obóz na Kubie.

Rozpoczęta w piątek ofensywa wojsk brytyjskich i afgańskich, której celem jest odbicie talibskiej twierdzy w Musa Kala wciąż trwa. W nocy na teren walk zrzuconych zostało kilkuset amerykańskich marines.

Jeden z najważniejszych dokumentów historii Anglii trafi pod młotek. Licytacja pochodzącej z 1297 roku kopii Wielkiej Karty Swobód Obywatelskich odbędzie się w Nowym Jorku. Wartość tego dokumentu szacuje się nawet na 30 milionów dolarów.

Wielka plama ropy, powstała po piątkowej katastrofie tankowca u wybrzeży Korei Południowej, dotarła w sobotę do brzegu. Kolejne wielkie plamy ropy zbliżają się do brzegu, zagrażając farmom ostryg.

- Iran wciąż jest poważnym zagrożeniem dla Bliskiego Wschodu i Stanów Zjednoczonych - powiedział Robert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Ujawniony kilka dni temu raport wywiadu USA mówił, że Iran prawdopodobnie przerwał swój militarny program nuklearny w 2003 roku.