Jeden z boliwijskich studentów nie żyje, a przynajmniej 10 jest rannych w wyniku starć z policją i wojskiem. Studenci jednego z uniwersytetów nie chcą planowanej przez rząd zmiany lokalizacji swojego uniwersytetu.

O wielkim szczęściu może mówić młody Rosjanin, którego wyłowiono u wybrzeży Irlandii. 22-latek ponad miesiąc dryfował po Atlantyku!

Dwaj Afgańczycy, Macedończyk i obywatel Miyanmar uprowadzeni w środę przez Talibów są już na wolności. Negocjowali oni z ramienia Czerwonego Krzyża uwolnienie niemieckiego inżyniera, a wcześniej południowokoreańskich misjonarzy.

Falę niezadowolenia wzbudziła piątkowa decyzja Sądu Najwyższego w Pakistanie, który zdecydował, że gen. Pervez Musharraf może ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach prezydenckich pełniąc jednocześnie funkcję szefa sztabu. W sobotę na ulicach Islambadu opozycja starła się z policją

- Oszukują naród nierealnymi obiecankami, a sami wyprzedają strategiczne obiekty cudzoziemcom - grzmiał premier. - Boże, dopomóż obronić prawdę i sprawiedliwość! - przemawiał do zgromadzonych.

Trzech imigrantów, w tym Polak, zmarło nagle podczas zbiorów winogron w Hiszpanii. Cała trójka była zatrudniona nielegalnie. Żaden z nich nie miał umowy o pracę i nie był ubezpieczony.

Blisko 30 spośród 1000 mnichów buddyjskich zatrzymanych przez birmańskie siły bezpieczeństwa rozpoczęło strajk głodowy. Protestują w ten sposób przeciwko stosowaniu przez juntę w tym państwie przemocy przeciwko pokojowym demonstrantom.

Na ostatnich wiecach przywódcy głównych sił politycznych modlili się o zwycięstwo. O północy na Ukrainie zakończyła się kampania przed jutrzejszymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.

Wystrzelona wczoraj z podziemnego silosu w bazie wojsk lotniczych USA Vandenberg w Kalifornii antyrakieta pomyślnie przechwyciła nadlatujący pocisk balistyczny.

W piątek kilku studentów uniwersytetu w Barcelonie spaliło plakat z wizerunkiem Juana Carlosa. Tego samego dnia sąd zdecydował o wolności dla Enrica Sterna, który dwa tygodnie temu spalił kilka portretów monarchy.

Chcesz mieć kawałek szat papieża Jana Pawła II? To możliwe, Watykan postanowił ukrócić rozkwitający handel podróbkami po polskim papieżu - i oryginały po prostu rozdaje.

Birmańska policja bije demonstrantów pałkami i strzela w powietrze - twierdzą naoczni świadkowie. Jak podaje agencja Reuters, żołnierze w piątek otworzyli również ogień do około tysiąca ludzi, którzy wyszli na ulice Rangunu.

Na czerwonym dywanie przyjął prezydent Wenezueli Hugo Chavez irańskiego przywódcę Mahmuda Ahmadinedża. - Razem rośniemy w siłę - mówili zgodnie podczas spotkania w Caracas. Obaj próbują stać się przeciwwagą dla wpływów USA.

Analiza przeprowadzona przez znanego amerykańskiego naukowca dowodzi, że Pentagon zaniżył prędkość rakiet przechwytujących, a zawyżył prędkość pocisków rosyjskich. Takie dane miałyby uspokoić obawy, że tarcza antyrakietowa ma być ochroną przed rosyjskimi pociskami.

Trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii w Hadze skazał byłego oficera armii jugosłowiańskiej pułkownika Mile Mrksicia na 20 lat więzienia za udział w masakrze ponad 200 cywili w chorwackim Vukovarze. Wyrok pięciu lat usłyszał jego podwładny Veseljin Szljivanczanin.