"18 noży, jedna siekiera, proce i jeden pocisk o kalibrze 9 mm" - to "arsenał" znaleziony przez wojsko w klasztorach buddyjskich mnichów. W Birmie trwają aresztowania po wrześniowych pokojowych protestach - w nocy siły bezpieczeństwa zatrzymały kilkadziesiąt osób.

Oktoberfest, ale nie w Niemczech, tylko w Argentynie. Mniejszość niemiecka zorganizowała tam święto piwa, w niczym nie ustępujące bawarskiemu oryginałowi.

Cztery osoby zginęły, a 10 zostało rannych w zasadzce czeczeńskich rebeliantów w pobliżu miasta Wedeno - donoszą rosyjskie agencje informacyjne. W sobotę w innym rejonie Czeczenii zginął jeden z bojowników.

Tragicznie zakończył się rozgrywany w niedzielę 30. maraton w Chicago. Jedna osoba zmarła, a 350 trafiło do szpitala.

Sześć osób, w tym 14-letnia dziewczynka, zginęło z rąk 20-letniego zastępcy szeryfa w małej miejscowości Crandon w amerykańskim stanie Wisconsin. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość.

Zaangażowanie wojskowe USA i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą". Nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group.

23 pracujących na czarno górników zginęło w pożarze kopalni w Welkom w Republice Południowej Afryki - powiadomił w poniedziałek rosyjski portal internetowy Lenta.ru za agencją AFP. Do pożaru doszło we wtorek, ale ciała górników zostały odkryte i wydobyte na powierzchnię dopiero wczoraj.

Słowacja chce chronić przez Polakami swoja przyrodę. Nasi południowi sąsiedzi obawiają się, że po wejściu Polski do strefy Schengen nasi turyści będą przekraczać nielegalnie granicę między krajami. A co za tym idzie, turyści będą niszczyć tak pieczołowicie strzeżoną przez Słowaków przyrodę - donosi "Gazeta Krakowska".

Serbska policja zatrzymała trzydziestu nacjonalistów, którzy przerwali antyfaszystowską demonstrację w Nowym Sadzie. Doszło do starć z funkcjonariuszami - w ruch poszły pałki i kamienie.

Dr J. Craig Venter, nazywany "złym chłopcem" genetyki, stworzył w laboratorium sztuczny chromosom. Naukowcy już się podzielili w tej sprawie. Niektórzy pytają: jaka przestrzeń dzieli nas jeszcze od manipulacji boskim stworzeniem? - pisze "Dziennik".

Około 75 protestujących, głównie Indian, zatrzymali funkcjonariusze policji w Denver w Stanach Zjednoczonych. Indianie chcieli zablokować coroczną paradę, organizowaną w związku ze słynnym "Columbus Day". Udało im się ją opóźnić o godzinę.

Prezydent Lech Kaczyński przybył już do Paryża. Dziś spotka się tam z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym i premierem Francoisem Fillonem. Politycy mają rozmawiać o Traktacie Reformującym UE, bezpieczeństwem energetycznym i przyszłej współpracy w ramach strefy Schengen.

Wracamy do domu czy wyjeżdżamy na Wyspy? Według "The Sunday Telegraph" w 2008 do Wielkiej Brytanii przyjedzie milion Polaków. Z kolei zdaniem "The Observer" emigranci wracają do Polski, bo boją się rasistowskich ataków.

Ostatnie barykady zniknęły z ulic Rangunu. Mimo to ludzie siedzą w domach zastraszeni, internetu wciąż nie przywrócono, aresztowania trwają, a siły bezpieczeństwa wciąż kontrolują kluczowe miejsca w mieście. W wielu miejscach na świecie trwają też marsze poparcia dla Birmańczyków.

Polska zamienia się w niewygodnego partnera psującego unijne fiesty - napisał hiszpański dziennik "El Pais". Jak dodaje, polski rząd przed wyborami gra w grę "wszystko albo nic".