Co najmniej jedenaście osób zmarło, a 35 w stanie ciężkim znalazło się w szpitalu po spożyciu sfałszowanej wódki na noworocznym przyjęciu w stolicy Mongolii Ułan Bator.

Tajska księżniczka Galyani Vadhana, starsza siostra króla Bhumibola Adulyadeja, zmarła w środę rano po sześciomiesięcznej walce z rakiem. Król Adulyadej zarządził studniową żałobę pałacu królewskiego po śmierci 84-letniej księżniczki.

Wulkan Llaima wybuchł we wtorek w parku narodowym Conguillio, położonym w odległości 650 km na południe od stolicy Chile - Santiago. Erupcja zmusiła władze do ewakuacji ok. 150 turystów i pracowników parku.

Według wielu przepowiedni rok 2008 ma być "ciekawy" - bo takie zwykle ponoć są lata przestępne. Co będzie najciekawszym wydarzeniem tych dwunastu miesięcy? Zapraszamy do lektury - i zabawy we wróżkę...

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Miliband zaapelowali o dialog do polityków kenijskich, po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich.

Najważniejszym kandydatom Demokratów w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA - Hillary Clinton i Barackowi Obamie - udało się zebrać po 100 milionów dolarów. To finansowy rekord kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych.

Kubańska policja zatrzymała siedmiu opozycjonistów demonstrujących we wtorek na ulicach miasta Santa Clara, odległym o 270 km na wschód od Hawany. Protestujący domagali się bezwarunkowego uwolnienia więźniów politycznych.

W nocy z 1 na 2 stycznia we Francji wszedł w życie całkowity zakaz palenia w miejscach publiczych. Francuzi nie mogą już zapalić papierosa m.in. w barach, restauracjach i na dyskotekach.

Od początku nowego roku Czesi muszą płacić za wizyty u lekarza i pobyt w szpitalu. To efekt zmian w systemie służby zdrowia, które mają na celu uzdrowienie finansów publicznych.

W Uzbekistanie od 1 stycznia zniesiono karę śmierci. Obecnie najwyższą karą w tym środkowoazjatyckim kraju jest dożywocie - podał tamtejszy Sąd Najwyższy.

Prokuratura w Republice Południowej Afryki skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw przywódcy partii rządzącej Jacobowi Zumie. Na szefie Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) ciążą zarzuty korupcji.

Po zeszłotygodniowych wyborach w Kenii wciąż jest niespokojnie. W mieście Eldoret na zachodzie kraju doszło dziś do tragedii, w której mogło zginąć nawet 50 osób. Napastnicy podpalili kościół, w którym ludzie szukali schronienia przed aktami przemocy.

Trzydzieści osób zginęło, a 38 zostało rannych w wyniku zamachu podczas pogrzebu we wschodniej części Bagdadu - poinformowała iracka policja. To jeden z najkrwawszych ataków w stolicy Iraku od kilku miesięcy.

Prawie 300 spalonych samochodów i kilka osób w areszcie to efekt niechlubnej noworocznej tradycji, która od kilku lat nieodłącznie związana jest z Sylwestrem we Francji. Policja oceniła jednak, że tegoroczne świętowanie było "stosunkowo spokojne".

Trzech mężczyzn zginęło w pożarze opuszczonej łodzi pod Paryżem – poinformowała francuska policja. Wiadomo, że jeden z nich to 54-letni Polak. Łódź, na której znaleziono ciała mężczyzn, zacumowana była na Sekwanie. Pożar to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek.

Pięć osób zabitych i 473 ranne - to wstępny, tragiczny bilans zabaw sylwestrowych i zbrodni popełnionych w tę noc we Włoszech.

Co najmniej 19 osób zginęło, a 44 zostały ranne w wypadku drogowym na południu Egiptu - poinformowała egipska prasa.

Cały świat hucznie przywitał Nowy Rok. Pierwsze fajerwerki wystrzeliły w poniedziałek o godzinie 11 czasu polskiego na wyspach Kiribati. Ostatnie - na wyspach Tutuila na Oceanie Spokojnym. W Europie Nowy Rok najwcześniej przywitali mieszkańcy Moskwy, londyńczycy zaś mogli cieszyć oczy pokazem fajerwerków za ponad milion funtów.