W zeszłym miesiącu sąd uznał ją winną prowadzenia sieci luksusowych prostytutek. W czwartek Deborah Palfrey, właścicielka przybytku rozkoszy, w którego progach witano m.in. kongresmenów i członków rządowej administracji, popełniła samobójstwo.

Węgierski premier Ferenc Gyurcsany spokojnie przemawiał do swoich zwolenników, gdy nagle jeden ze stojących w tłumie ludzi wyciągnął pistolet i próbował do niego mierzyć. Mężczyzna natychmiast został obezwładniony.

Nazwisko Fritzl zostało już zbrukane, twierdzą austriackie władze i rozważają przyznanie rodzinie kazirodcy z Amstetten nowej tożsamości - podała CNN. A BBC dotarła do mężczyzny, który wynajął pokój nad piwnicą, gdzie Joseph Fritzl więził córkę i troje z siódemki ich dzieci. Jak twierdzi, nie miał o niczym pojęcia.

Wielotysięczne tłumy na pierwszomajowych pochodach w wielu krajach Europy, Azji i na Kubie. Jedni żądali wyższych płac i równych praw, inni czcili komunistycznych przywódców. W Turcji doszło do ostrych strać z policją.

Co najmniej dziewięć osób nie żyje a 30 zostało rannych w wyniku wypadku autokaru do którego doszło nad ranem na półwyspie Synaj. Wciąż nieznana jest dokładna liczba ofiar.

Departament Stanu USA polecił Białorusi zamknięcie ambasady w Waszyngtonie i konsulatu w Nowym Jorku, a także zapowiedział zamknięcie amerykańskiej ambasady w Mińsku.

Amerykańskie lotnictwo zbombardowało w czwartek o świcie cel w środkowej Somalii. Zginęło co najmniej 30 osób w tym m.in. domniemany dowódca Al-Kaidy w Somalii.

- Gdybym była prezydentem, zaatakowalibyśmy Iran... bylibyśmy zdolni całkowicie ich unicestwić - odpowiedziała Hillary Cliton na pytanie, co zrobiłaby, gdyby Iran przypuścił atak nuklearny na Izrael. Teheran, który uznał te słowa za prowokujące, złożył na nią zażalenie do ONZ.

Pięciu francuskich alpinistów, których w środę porwała lawina w Piemoncie na północy Włoch, w czwartek rano odnaleziono martwych - podało włoskie radio RAI. Lawina zeszła na wysokości 2500 metrów w rejonie miejscowości Ceresole Reale.

W Abchazji, separatystycznym regionie na terenie Gruzji, rozlokowano w czwartek dodatkowe wojska rosyjskie - podała francuska agencja AFP, powołując się na Interfax. Ostatnie działania Moskwy wywołują gwałtowne protesty Gruzji, sprzeciw NATO i zaniepokojenie USA.

Chińczycy świętują otwarcie dla ruchu najdłuższego morskiego mostu na świecie. 36-kilometrowa budowla łączy Szanghaj z miastem portowym Ningbo. O kilka godzin skróci podróż między tymi miastami.

Pojedynek obecnego burmistrza Kena Livingstone'a i Borisa Johnsona bez przesady można nazwać walką byka z parowozem. Choć w czwartkowych wyborach na burmistrza Londynu startuje 10 kandydatów, nie ma wątpliwości, że liczą się tylko ci dwaj.

Trzy ładunki wybuchowe eksplodowały w czwartek nad ranem w dwóch miastach w Kraju Basków na północy Hiszpanii. Do zamachów, w których nikt nie ucierpiał, przyznała się radykalna baskijska organizacja ETA - podało lokalne radio.

Muzułmanie z Solapur w zachodnich Indiach mają dość osobliwy zwyczaj. Żeby zapewnić swoim nowo narodzonym dzieciom dobre zdrowie, zrzucają je z wysokości 15 metrów na płachtę materiału. Jak opowiadają, ten zwyczaj kultywowany jest już od pięciuset lat.

Pięć osób nie żyje, a dziewięć zostało rannych w kolizji statków w porcie w Sydney. Kuter rybacki zderzył się z małym statkiem pasażerskim. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Wybite okna, podpalone śmietniki i barykady z gruzów na ulicach Hamburga to efekty "rozgrzewki" przed świętem pracy w Niemczech. Ranny został jeden policjant. Czterech uczestników zamieszek trafiło do aresztu.

- Historia nie wybacza opóźnionych działań - powiedział podczas obchodów Dnia Pamięci Holokaustu prezydent Izraela Szimon Perez i zaapelował: kontrolujcie Iran skuteczniej, niż miało to miejsce w przypadku Niemiec hitlerowskich.

Atak rekina na plaży w Meksyku. Zaatakowany przez ludożerczą rybę Amerykanin zmarł od odniesionych ran.

Co najmniej 21 razy w czasie ostatniego roku startowały brytyjskie myśliwce RAF-u zaalarmowane zbliżającymi się samolotami rosyjskimi - doniósł przedstawiciel londyńskiego Ministerstwa Obrony.