Rosyjski sąd zezwolił na leczenie chorego na AIDS byłego wiceszefa Jukosu Wasilija Aleksaniana, którego przez wiele miesięcy nie chciał zwolnić z więzienia. Tego samego dnia w brytyjskiej prasie ukazał się pierwszy od pięciu lat wywiad z byłym szefem Jukosu Michaiłem Chodorkowskim, który w proteście przeciwko traktowaniu przyjaciela rozpoczął strajk głodowy.

Nieznani zabójcy zastrzelili w nocy w Moskwie Jewgienija Czywilichina, prezesa Moskiewskiego Związku Targowisk i Kompleksów Handlowych. Według komentatorów to kolejna odsłona moskiewskiej wojny o handel.

- To dla nas kolekcja wyjątkowa - tak o zbiorach poczty polowej powstańców mówi TVN24 dyrektor muzeum powstania warszawskiego. Listy trafiły na licytację domu aukcyjnego Ulrich Felzmann Briefmarken Auktionen w Duesseldorfie. Muzeum na zlicytowanie zbiorów jednak nie stać, dlatego prosi o pomoc ministerstwo kultury. - Spróbujemy wykupić kolekcję - zapewnia w TVN24 szef resortu.

Władimir Putin to dla większości Rosjan żelazny człowiek, który nie pije, nie pali i uprawia sport - może surowy, ale uczciwy. Ale co kryje się pod maską zimnego perfekcjonisty? Twórcy rzewnego romantycznego filmu "Pocałunek - nie dla prasy" przekonują, że gorące i wrażliwe serce.

Tornada i nawałnice jakie przeszły nad południowymi stanami USA zabiły co najmniej 54 osób raniąc kilkaset innych. Ocenia się, że były to najbardziej niszczycielskie tornada od prawie 20 lat. Żywioł nawiedził stany Mississippi, Arkansas, Tennessee, Kentucky i Alabama.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice i brytyjski szef dyplomacji David Miliband składają niespodziewaną wizytę w Afganistanie. Od kilku tygodni Waszyngton i Londyn starają się przekonać swoich sojuszników z NATO by na afgańską misję posłali więcej swoich żołnierzy.

W czwartek nad ranem turecki parlament przeważającą większością głosów opowiedział się za uchwaleniem poprawki do konstytucji zezwalającej studentkom na noszenie tradycyjnych islamskich chust na terenie uniwersytetów.

Przywódca Al-Kaidy w Afganistanie, Mustafa Abu al-Jazid, zapowiedział zemstę za zamordowanie jednego z czołowych działaczy tej organizacji Abu Laitha al-Libiego. Terrorysta zginął pod koniec stycznia podczas ataku rakietowego.

Francuski wiceminister spraw wewnętrznych Christian Estrosi przeprosił, że wynajął za 138 tys. euro prywatny samolot. Estrosi zrezygnował z zaplanowanej lotem rejsowym podróży do USA, gdy dowiedział się o przyjęciu u prezydenta Nicolasa Sarkozyego.

Gigantyczne korki sparaliżowały w środę wiele francuskich miast. Powód? Protestują taksówkarze, sprzeciwiający się rządowym planom zwiększenia liczby taksówek w kraju.

10-letni chłopcy w maskach i z kałasznikowami atakują jadący ulicą samochód. To tylko inscenizacja - jedna ze scen na taśmach szkoleniowych Al-Kaidy, które wpadły w ręce amerykańskich żołnierzy w Iraku.

Kościół Katolicki wkracza w Wielki Post. Z tej okazji Benedykt XVI odprawił uroczystą mszą na rzymskim Awentynie. - Bez modlitwy człowiek nie ma nadziei, ale tylko złudzenia - powiedział papież w homilii.

Rezultaty amerykańskiego "superwtorku" są ważne nawet w małej kenijskiej wiosce. W środę Sarah Obama, zamiast poświęcić się pracy w domostwie, została w domu by posłuchać radia i dowiedzieć się, czy jej wnuczek Barack Obama, zwyciężył.

Rząd w Bukareszcie wydał w trybie pilnym rozporządzenie odblokowujące dostęp do archiwów komunistycznej tajnej policji Securitate. Jednocześnie władze ograniczyły uprawnienia CNSAS - odpowiednika polskiego IPN.

Niemcy po raz pierwszy wyślą do Afganistanu siły szybkiego reagowania - zapowiedział minister obrony Franz Josef Jung. To reakcja na naciski ze strony USA, aby Niemcy zwiększyli swoje zaangażowanie w misję.

Rosyjski MSZ wyraża "zaniepokojenie działaniami Iranu". Ma na myśli wystrzelenie rakiety kosmicznej. - Te działanie rodzi podejrzenia co do rzeczywistej natury programu nuklearnego Teheranu - stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Łosiukow.

W wieku 91 lat zmarł w Holandii w nocy z wtorku na środę indyjski guru Maharishi Mahesh Yogi. Mędrzec, który międzynarodowy rozgłos zyskał dzięki przekazywaniu nauk duchowych członkom zespołu The Beatles.

"Superwtorek" nie rozwiązał wahań partii Demokratów, którzy nadal nie wiedzą kogo wybrać na kandydata do prezydenckiego wyścigu. Hillary Clinton na razie prowadzi, wygrała w ważniejszych stanach, ale goni ją Barack Obama, który zwyciężał częściej. Wśród Republikanów napięcie jest mniejsze, tam prowadzi John McCain.

Co najmniej 52 osoby zginęły na południu Stanów Zjednoczonych, a ponad sto zostało rannych, w wyniku burz i tornad, jakie przeszły w nocy z wtorku na środę nad tym rejonem.