336 tys. euro zapłacił prywatny kolekcjoner z jednego z krajów europejskich za jeden z pierwszych aparatów małoobrazkowych na świecie - Leicę z 1923 roku. Jest to najdroższy małoobrazkowy aparat fotograficzny sprzedany kiedykolwiek na aukcji i drugi najdroższy aparat fotograficzny w ogóle.

Dawny przywódca albańskich partyzantów,dziś lider Demokratycznej Partii Kosowa Hashim Thaci obwieścił w nocy wygraną swojej partii w sobotnich wyborach parlamentarnych. - Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu tego zwycięstwa - mówił na wiecu w stolicy Kosowa Prisztinie.

W kilku kanadyjskich miastach odbyły się uroczystości upamiętniające śmierć Roberta Dziekańskiego - Polaka, który zmarł na lotnisku gdy porazili go paralizatorem funkcjonariusze kanadyjskiej policji. Po tym zdarzeniu kanadyjski rząd rozważa ograniczenia w ich używaniu.

Czekających na "dzień sądu ostatecznego" jest co najmniej trzydziestu. Członkowie sekty zamierzają siedzieć w pieczarze do maja, gdy według ich lidera Piotra Kuzniecowa nadejdzie koniec świata. Guru nie dołączył jednak do swoich wyznawców bo wcześniej został aresztowany i skierowany do szpitala na badania psychiatryczne.

Dwóch rannych policjantów i kilkanaście zatrzymanych osób - to bilans zamieszek na przedmieściach miasta Van w połudnowo-wschodniej Turcji. Demonstranci zaatakowali funkcjonariuszy ponieważ nie chcieli dopuścić do zatrzymania trojga przedstawicieli prokudyjskiej Demokratycznej Partii Społecznej.

- Pokusa eutanazji jest jednym z najbardziej niepokojących objawów kultury śmierci, szerzącej się zwłaszcza w społeczeństwach dobrobytu - pouczał lekarzy i pielęgniarki papież Benedykt XVI.

1723 osoby zabite i tysiące rannych - to podawany przez władze Bangladeszu dotychczasowy bilans zabójczego cyklonu, który szalał nad tym krajem w czwartek. Agencje prasowe mówią nawet o kilku tysiącach ofiar.

Oprócz zatrzymanego w Moskwie wiceministra Siergieja Storczaka, w rękach policji znaleźli się również dwaj moskiewscy biznesmeni. Cała trójka jest oskarżona przez prokuraturę o "próbę defraudacji przez zorganizowaną grupę poważnych sum pieniędzy z budżetu państwa".

Wojsko Polskie nie zapewni adwokatów żołnierzom oskarżonym o zabójstwo afgańskich cywilów - informuje newsweek.pl. Nie chodzi jednak tylko o ten konkretny przypadek - armia po prostu nie zapewnia swoim żołnierzom wojskowych obrońców.

Dowództwo NATO w Afganistanie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci cywila, który zmarł od strzałów oddanych przez kanadyjskich żołnierzy. Kanadyjczycy zapewniają, że był to wypadek.

- Stosunki między Kościołem katolickim a państwem Izrael były lepsze, gdy nie utrzymywały one relacji dyplomatycznych - te słowa byłego nuncjusza apostolskiego w Izraelu, spowodowane niechęcią izraelskiego parlamentu do ratyfikowania porozumienia z Watykanem, wywołały ostry protest Tel Awiwu.

- Nie zniosę stanu wyjątkowego, dopóki w kraju nie zapanuje spokój - zapowiedział prezydent Pakistanu Pervez Musharraf w rozmowie z zastępcą sekretarza Stanu USA Johnem Negroponte.

16 tys. żołnierzy KFOR, 25 tys. miejscowych obserwatorów i 150 ekspertów z Rady Europy - to oprawa dzisiejszych wyborów do kosowskiego parlamentu. Do obsadzenia jest 120 mandatów.

Brytyjska policja poszukuje kolejnych ciał w domu zabójcy Polki Angeliki Kluk. Najnowsze znalezisko to zwłoki zaginionej w 1991 roku nastolatki Dinah MCNicol. Funkcjonariusze obawiają się, że to nie koniec makabrycznych odkryć.

Jedna osoba zginęła, a tysiące zostało bez dachu nad głową. Północna Turcja walczy z powodzią. Silne deszcze padają już od czwartku. W najbliższym czasie Turcy nie mogą liczyć na poprawę pogody.

Z powodu nieobecności Chin nie odbędzie się, zaplanowane na poniedziałek, spotkanie sześciu państw dotyczące programu atomowego Iranu i ewentualnych dodatkowych sankcji.

Ponad 1100 osób - to prawdopodobnie wciąż niepełna liczba ofiar cyklonu, który uderzył w południowe wybrzeże Bangladeszu. Faktyczna liczba ofiar jest nieznana, bo żywioł zablokował dostęp do południa kraju.