Zorganizowany w Chinach "Dzień bez Samochodu" nie wzbudził specjalnego entuzjazmu kierowców. W największych miastach ruch samochodowy był najzupełniej normalny. Nie pomogło nawet zamknięcie niektórych ulic.

Wielkimi paradami wojskowymi Iran świętuje zakończenie ośmioletniej wojny z Irakiem. Przy tej okazji Mahmoud Ahmadinejad ogłosił, że nie znajdzie się taka sankcja, która powstrzymałaby Iran przed rozwojem nuklearnym.

W Danii po dramatycznym pościgu policja zatrzymała trzech rabusiów, którzy napadli na sklep jubilerski. Pomógł im pracownik sklepu, który w pościg za Polakami wyruszył uzbrojony w myśliwską dubeltówkę.

174 festiwal piwa Oktoberfest czas zacząć. W Monachium w Niemczech rusza największa na świecie impreza smakoszy złotego trunku.

Chorujący od ponad roku przywódca komunistycznej Kuby Fidel Castro wystąpił w piątek wieczorem w kubańskiej telewizji państwowej.

Niemcy mają Knuta, a Amerykanie - małą pandę. Miś ma dopiero dwa miesiące i nie ma jeszcze imienia, za to ma już tysiące fanów w całych Stanach Zjednoczonych.

Gwałtowne burze dotknęły Hiszpanię. W Andaluzji pod wodą znalazło się kilka miejscowości. W okolicach Malagi padał grad wielkości piłek golfowych.

"Moskwa widzi zagrożenie w ulokowaniu elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej i szykuje się na nią odpowiedź" - oświadczył Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.

Światowi liderzy będą rozmawiać o zmianach klimatu. Nowe porozumienie, które zastąpi protokół z Kioto, powinno być mniej rygorystyczne. A i tak najwięksi "truciciele" - USA i Chiny - mogą go nie zaakceptować.

Już wkrótce ze słynnej amsterdamskiej dzielnicy rozpusty zniknie około 1/3 okien z czerwonymi światłami. Powód - właściciel kilku największych domów publicznych sprzedaje swoje imperium.

Grzebień z nazwiskami Polaków zamordowanych przez NKWD i pochowanych w lesie w podkijowskiej Bykowni odnaleźli pracujący tam specjaliści Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała o odbywających się w Phenianie rozmowach z delegacją Syrii. Kilka dni temu pojawiły się zarzuty, że Korea Północna pomaga temu krajowi w realizacji programu nuklearnego.

Izrael zdecydował się na nietypowy sposób promocji kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało serię materiałów promocyjnych pokazujących skąpo ubrane kobiety w wojskowych mundurach.

Prokuratura we Wrocławiu wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niespodziewanej śmierci małej Irakijki po powrocie do Ojczyzny. - Stęskieni rodzice chcieli nacieszyć się dzieckiem. Dlatego mogli zaniedbać podawanie lekarstw i konsultacje u lekarza - uważa dr Girish Sharma, który leczył dziewczynkę w Polsce.

Watykan zgodził się na konsekrację nowego arcybiskupa Pekinu. To kolejny krok do ocieplenia relacji Stolicy Apostolskiej z Chinami, które 56 lat temu zerwały stosunki dyplomatyczne z Watykanem.