Władze amerykańskiego stanu Nevada zaprzestają intensywnych poszukiwań milionera Steve'a Fossetta. Samoloty będą jednak w stanie gotowości do lotu w ewentualne miejsce katastrofy.

Francuska prokuratura wszczęła śledztwo ws. mieszkania prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - podaje "Forbes" na swojej stronie internetowej. Lokal w podparyskiej dzielnicy ówczesny mer miał kupić w cenie co najmniej 300 tysięcy euro niższej niż rynkowa.

Amerykańsko-rosyjskie konsultacje w sprawie tarczy antyrakietowej nie doprowadziły do zbliżenia stanowisk, twierdzi wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

- Oczywiście, że jestem rozczarowany. Jesteśmy w Europie przeciw karze śmierci - mówi TVN24 Jose Manuel Barroso. Polska zablokowała Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci.

Papież Benedykt XVI konsekwentnie odmawia spotkania z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Powodem mogą być różnice światopoglądowe - donosi "Corriere della Sera".

Julia Tymoszenko w wywiadzie dla "Ukraińskiej Prawdy" powiedziała, że społeczeństwo ukraińskie nie dojrzało jeszcze do dyskusji o członkostwie w Pakcie Północnoatlantyckim.

Według szefa Amerykańskiej Agencji Obrony Rakietowej (MDA), rosyjskie instalacje w Azerbejdżanie nie mogą zastąpić radaru w Europie. I zaapelował, by Rosja przestała sprzeciwiać się zainstalowaniu na terenie Polski i Czech tarczy antyrakietowej.

Policja tłumi antyrządowe demonstracje buddyjskich mnichów w Birmie. W jednym z miast funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, kilka osób zostało pobitych, a cztery zatrzymano.

Paralizator i 50 tys. woltów. Przy użyciu takich środków amerykańska policja okiełznała studenta, który przerwał wystąpienie senatora Johna Kerry'ego. Do zdarzenia doszło na Uniwersytecie Florydy. Student został zatrzymany i spędził noc w areszcie.

Nuon Chea, najbliższy współpracownik Pol Pota został zatrzymany w Kambodży. Odpowie za zbrodnie popełnione przez Czerwonych Khmerów w latach siedemdziesiątych.

Belgia na sprzedaż! To nie żart. Na internetowej aukcji e-bay pojawiło się ogłoszenie internauty, który chce się pozbyć Belgii.

Potężny tajfun Wipha w ciągu najbliższej doby uderzy w Szanghaj - chińską stolicę finansową. Władze miejskie zadecydowały o ewakuacji około dwóch milionów ludzi z bezpośrednio zagrożonych przez żywioł terenów.

Amerykanie specjalnie zaproponowali Polsce i Czechom stworzenie elementów tarczy antyrakietowej, by zagrozić Rosji - oświadczył szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner w wywiadzie dla rosyjskiego radia.

Rządziła jak "krową na lodzie". Tak mówił o byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko jej główny rywal w wyborach parlamentarnych Wiktor Janukowycz. "Krowa" nie zwlekała z odpowiedzią.

Sądowa batalia o spadek po zmarłym tenorze Luciano Pavarottim. Przeciwko jego ostatniej żonie występują trzy córki z wcześniejszego małżeństwa. Podważają testament, zgodnie z którym Nicoletta Mantovani dostałaby 15 mln euro majątku śpiewaka.

Rosja i Chiny prowadzą działalność szpiegowską w USA na skalę równie wielką, jak w czasach zimnej wojny - twierdzi dyrektor Mike McConnell, koordynujący pracę kilkunastu amerykańskich agencji wywiadowczych, w tym CIA.

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad twierdzi, że wypowiedzi francuskich polityków o ewentualnej wojnie z Iranem były przygotowane pod kątem mediów i nie należy ich traktować poważnie. Współpracę z UE w sprawie Iranu deklarują USA.