Aleksander Kudajczyk jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej. Do tej pory pracował jako sprzątacz na Uniwersytecie w Glasgow. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę jako profesjonalny pianista - napisał dziennik "The Scotsman".

Planowany na dziś na godzinę 22.31 czasu polskiego start promu kosmicznego Atlantis został przełożony z powodów technicznych o co najmniej 24 godziny - informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Polska zmienia zdanie ws. Dnia Przeciwko Karze Śmierci. - Decyzję podjął w środę premier Donald Tuska - powiedział w Brukseli wicepremier i szef MSWiA, Grzegorz Schetyna. - To jest decyzja odsuwająca nasze weto i nasz protest - dodał.

Rosyjski prezydent Władimir Putin nie będzie na razie zasiadał w Dumie Państwowej, mimo iż zdobył mandat startując z listy partii Jedna Rosja - poinformował przedstawiciel zwycięskiego ugrupowania.

Przebywający z wizytą na Ukrainie prezydent Lech Kaczyński, został uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Narodowej Akademii Administracji Państwowej przy prezydencie Ukrainy.

Ma 140 lat, 25 metrów wysokości i waży prawie 3 tony - tak wygląda świerk, który stanął na Placu świętego Piotra w Watykanie. Drzewo pochodzi z Doliny Badia w Górnej Adydze w Dolomitach.

Po zawieszeniu uczestnictwa w traktacie o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie (CFE) Rosja może zwiększyć liczebność sił zbrojnych przy swoich zachodnich granicach - poinformował były szef komisji spraw zagranicznych Dumy Konstantin Kosaczow.

Jesteśmy gotowi do otwarcia nowego rozdziału w stosunkach polsko-niemieckich - oświadczył w Berlinie Radosław Sikorski. Szef MSZ spotkał się dziś ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Jedna osoba zginęła a, pięć zostało rannych w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego w budynku, w którym znajduje się firma prawnicza, w której do niedawna pracował prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Stworzenie przez szefową Związku Wypędzonych Erikę Steinbach Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie mogłoby zafałszować historię. A tego nie możemy tolerować - powiedział Władysław Bartoszewski w wywiadzie dla niemieckiego "Die Zeit"

Amerykański prezydent George W. Bush napisał list do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Ila, co jest najnowszą oznaką ocieplenia stosunków między Waszyngtonem a Phenianem - poinformowała w czwartek oficjalna północnokoreańska agencja KCNA.

- Przykro mi, że się z nim nie spotkam. Z obowiązku moralnego, z szacunku i chęci pozdrowienia chciałem się z nim zobaczyć - tymi słowami Dalajlama wyraził ubolewanie, że nie dojdzie do jego spotkania z papieżem Benedyktem XVI.

Ocieplanie się klimatu oraz masowe wylesianie doprowadzą do 2030 roku do całkowitej likwidacji lub poważnego zniszczenia blisko 60 procent amazońskiej puszczy - podała w swoim najnowszym raporcie organizacja obrońców przyrody WWF.

- Polska zdecydowanie popiera ukraińskie dążenia do członkostwa w NATO i Unii Europejskiej - powiedział przebywający z wizytą w Kijowie prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu z Wiktorem Juszczenką.

Rosja nie zwiększy swojej obecności wojskowej na zachodzie kraju, jeśli państwa NATO również utrzymają aktualny poziom uzbrojenia - poinformował w czwartek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Gruszko.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko przedłożył Radzie Najwyższej (parlamentowi) kandydaturę Julii Tymoszenko na stanowisko premiera - poinformowały w czwartek prezydenckie służby prasowe.

W czwartek Chiny rozpoczęły pierwszą wielką kampanię medialną zachęcającą do promowania kondomów. Ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się HIV w Państwie Środka.

- Czternastu bojowników islamskich z ugrupowania Abu Sajef zostało skazanych na dożywocie za uprowadzenie w 2001 roku na Filipinach grupy turystów i zabicie pięciu z nich, w tym dwóch Amerykanów - podał filipiński sąd.

Młody mężczyzna otworzył w środę ogień w zatłoczonym centrum handlowym w Omaha w Nebrasce, zabijając osiem osób oraz raniąc pięć, po czym popełnił samobójstwo. "Teraz będę sławny" - napisał zabójca w pozostawionym liście.