Tylko Kościół katolicki zasługuje na miano Kościoła Chrześcijańskiego - głosi Watykan w swoim najnowszym dokumencie. Pojęcie to rozszerza na prawosławie, ale już nie na kościoły protestanckie.

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.

Kilkanaście tysięcy sztuk broni z trafiło do hutniczego pieca w Sogamoso w Kolumbii. Karabiny, pistolety, granatniki i moździerze skonfiskowały władze, bądź dobrowolnie oddali je lewicowy partyzanci, prawicowe bojówki i przestępcy.

Dwie osoby nie żyją, a trzy są poważnie ranne po tym, jak mały samolot runął na jeden z domów na przedmieściach Orlando w USA. Pilot próbował awaryjnie lądować.

Szczątki ponad 450 osób zostaną pochowane dziś w Srebrenicy w Bośni - w rocznicę masakry 8 tysięcy tamtejszych muzułmanów dokonanej przez serbskich żołnierzy.

Ajman al-Zawahiri, człowiek nr 2 w dowództwie międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, zagroził, że "odpowie" na niedawną decyzję władz Wielkiej Brytanii o nadaniu szlachectwa autorowi "Szatańskich wersetów" Salmanowi Rushdiemu.

Wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej w Bośni i Hercegowinie, Słowak Miroslav Lajczak, zdymisjonował we wtorek jednego z dowódców policji w serbskiej części kraju i zawiesił w obowiązkach 35 tamtejszych funkcjonariuszy policji w związku masakrą Muzułmanów w Srebrenicy z 1995 roku.

- Nie można tolerować księdza, nawołującego miliony Polaków do nienawiści - apeluje Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Centrum poprosiło Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka.

- Przedstawianie Polski jako kraju antyeuropejskiego jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Jeśli dziś w Europie jest jakaś proeuropejska opinia, to właśnie w Polsce - stwierdził szef Komisji Europejskiej, ale dodał: - Do Jaonniny wracać nie będziemy.

W czasie szturmu armii pakistańskiej na okupowany przez radykałów islamskich Czerwony Meczet w Islamabadzie zginęło co najmniej 60 ludzi, w tym ośmiu żołnierzy i główny mułła meczetu.

Grupa, która podjęła pod koniec czerwca trzy nieudane próby zamachów terrorystycznych w Londynie i Glasgow, planowała wykorzystać w sumie 10 samochodów-pułapek - donosi na swojej stronie internetowej brytyjski tabloid "The Sun".