Większość Rosjan chce, aby rządy Władimira Putina trwały. Z sondażu Interfaxu wynika, że ponad połowa zagłosowałaby na dotychczasowego prezydenta w najbliższych wyborach.

Czteroletnia Brytyjka Madeleine McCann, która zaginęła 3 maja, zmarła tego samego dnia w nocy. Śledczy podejrzewają rodziców - pisze portugalska prasa, powołując się na policyjne źródła.

Zwłoki trzech niemieckich alpinistów odnaleziono w poniedziałek wieczorem we francuskiej części masywu Mont Blanc - podało we wtorek radio France-Info

Jeden z republikańskich kandydatów na prezydenta Tom Tancredo zaproponował bombardowanie muzułmańskich świątyń Mekka i Medyna, gdyby islamiści atakowali Stany Zjednoczone bombami atomowymi.

Naukowcy z Lowell Observatory odkryli nową planetę pozasłoneczną. To największa ze wszystkich poznanych dotychczas planet, aż 70 proc. większa od największego w Układzie Słonecznym Jowisza.

Gruzja oskarża Moskwę o "akt agresji". Władze kraju wezwały już ambasadora Rosji, że, żeby wręczyć mu oficjalny protest. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych twierdzi, że dwa rosyjskie samoloty naruszyły ich przestrzeń powietrzną i zrzuciły 700 kg bombę. Rosjanie zaprzeczają oskarżeniom.

Benedykt XVI przyjął na krótkiej audiencji szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. Spotkanie oceniane jest skrajnie różnie - od "watykańskiego aktu poparcia dla Radia Maryja" do "zagrywki papieżem" ojca dyrektora.

- Jesteśmy gotowi wymienić zakładników z Korei Pd. na więzione Afganki - zaproponował rzecznik talibów Jusuf Ahmadi. Biały Dom i afgański rząd nie zamierzają jednak iść na jakiekolwiek ustępstwa wobec terrorystów.

Najnowocześniejszy system obrony powietrznej S-400 Triumf od tego tygodnia będzie bronił nieba nad Moskwą. Rosyjscy wojskowi twierdzą, że nowe wyrzutnie nie mają równych w świecie, a do ich kupna ustawia się już kolejka.