Szef firmy eksportującej do USA zabawki, które wycofano z amerykańskiego rynku z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu, popełnił samobójstwo.

Fidel Castro - znany jako El Comandante - kończy 81 lat. Dzisiaj jednak zamiast komenderować i dyktować, kubański przywódca, jak sam mówi, "w głębi medytuje nad problemami współcześnie nękającymi nasz gatunek".

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Królowa Elżbieta II protestuje przeciwko jednemu ujęciu z klipu promującego nowy film o monarchini. Przez to BBC najprawdopodobniej nie wyemituje dokumentu "Rok z królową".

120 przedstawicieli palestyńskiego świata kultury i biznesu, pod egidą znanego milionera Muniba Masriego, ogłosiło zamiar utworzenia nowej partii politycznej, która odżegnywałaby się zarówno od Fatahu jak i Hamasu - donosi izraelski dziennik "The Jerusalem Post".

W hrabstwie Warwick, na autostradzie M40, zastrzelono w niedzielę motocyklistę. Na miejsce natychmiast przybył helikopter. Ratownicy nie potrafili jednak zapobiec obrażeniom powstałym w wyniku postrzału i mężczyzna zmarł - podaje telewizja Sky News.

Oficjalna strona internetowa Organizacji Narodów Zjednoczonych została w niedzielę rano zaatakowana przez hakerów. Zostawili oni komunikat, w którym apelują do Izraela i Stanów Zjednoczonych o zmianę polityki i "zaprzestanie mordowania dzieci".

Zabytkowe czy nowoczesne, zdobione czy bardzo proste, łączą 117 małych wysp i 150 kanałów - weneckie mosty i mosteczki to wizytówka malowniczej krainy.

Afgańscy talibowie zmienili decyzję i nie zwolnią dwóch zakładniczek z grupy 21 obywateli Korei Płd., porwanych w lipcu w Afganistanie - podaje południowokoreańska agencja Yonhap w niedzielę.

Trwają amerykańskie wakacje francuskiego prezydenta. W sobotę Nicolas Sarkozy wybrał się do rodzinnej rezydencji państwa Bush na lunch z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Rozmowa głów państw, choć nieoficjalna, dotyczyła m. in. sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Daniel Fried, przedstawiciel Departamentu Stanu USA, opowiedział się w sobotę w Baku za integracją rosyjskich i amerykańskich koncepcji dotyczących planowanej przez USA tarczy antyrakietowej.