Jeden z republikańskich kandydatów na prezydenta Tom Tancredo zaproponował bombardowanie muzułmańskich świątyń Mekka i Medyna, gdyby islamiści atakowali Stany Zjednoczone bombami atomowymi.

Naukowcy z Lowell Observatory odkryli nową planetę pozasłoneczną. To największa ze wszystkich poznanych dotychczas planet, aż 70 proc. większa od największego w Układzie Słonecznym Jowisza.

Gruzja oskarża Moskwę o "akt agresji". Władze kraju wezwały już ambasadora Rosji, że, żeby wręczyć mu oficjalny protest. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych twierdzi, że dwa rosyjskie samoloty naruszyły ich przestrzeń powietrzną i zrzuciły 700 kg bombę. Rosjanie zaprzeczają oskarżeniom.

Benedykt XVI przyjął na krótkiej audiencji szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. Spotkanie oceniane jest skrajnie różnie - od "watykańskiego aktu poparcia dla Radia Maryja" do "zagrywki papieżem" ojca dyrektora.

- Jesteśmy gotowi wymienić zakładników z Korei Pd. na więzione Afganki - zaproponował rzecznik talibów Jusuf Ahmadi. Biały Dom i afgański rząd nie zamierzają jednak iść na jakiekolwiek ustępstwa wobec terrorystów.

Najnowocześniejszy system obrony powietrznej S-400 Triumf od tego tygodnia będzie bronił nieba nad Moskwą. Rosyjscy wojskowi twierdzą, że nowe wyrzutnie nie mają równych w świecie, a do ich kupna ustawia się już kolejka.

Endeavour ma wystartować o godz. 18.36 czasu lokalnego (00.36 czasu polskiego w nocy ze środy na czwartek). Data startu wahadłowca stała pod znakiem zapytania po odkrytym kilka dni temu sabotażu w NASA.

- Iran musi udowodnić światu, że stanowi siłę stabilizującą, a nie destabilizującą - powiedział George W. Bush i oskarżył Teheran o otwarte dążenie do uzyskania broni nuklearnej.

Brytyjskie służby weterynaryjne likwidują stado, w którym mogły znajdować się zarażone sztuki bydła - poinformowała naczelna weterynarz kraju Debby Reynolds.

Prezydent Bush podpisał dziś ustawę, która poszerza uprawnienia służb wywiadowczych odnośnie inwigilacji międzynarodowych telefonów i e-maili Amerykanów. Teraz jest ona możliwa nawet bez zgody i kontroli sądu.

18-letnia Polka i jej szwagier przebywali na skale, niedaleko latarni morskiej Point of Stoer, kiedy ogromna fala uderzyła w kamień i strąciła ich do morza.

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które nawiedziły w ostatnim tygodniu Azję Południową, wzrosła do ponad 1600 ludzi.