- Zabójstwo sześciu Włochów w Duisburgu to prawdopodobnie tylko kolejny epizod wojnie mafijnej - uważa Nicola Gratteri, wiceprokurator regionu Kalabria. To stamtąd pochodzą walczące ze sobą "rodziny" mafii N'dranghety.

- Dali im po mordzie i słusznie zrobili - tak białoruski prezydent skomentował niewpuszczenie na Białoruś polskich polityków. - Jeśli są to słowa Łukaszenki, to świadczą one jedynie o rozmówcy i należy nad tym ubolewać - odpowiada Robert Szaniawski z MSZ.

W liczącej pół miliona armia Stanów Zjednoczonych w roku 2006 roku odnotowano 99 samobójstw. To najwięcej od 16 lat. A te dane mogą być zaniżone - w wielu sprawach nie zostały jeszcze zakończone śledztwa.

Od tygodnia kilka tysięcy wielbłądów z Arabii Saudyjskiej choruje na zatrucie pokarmowe. 1,5 tys. już padło. Hodowcy tych pożytecznych zwierząt są zrozpaczeni.

Prezydenci Rosji i Chin przyglądali się na poligonie Czebarkul manewrom wojskowym o kryptonimie "Misja pokojowa 2007". W ćwiczeniach uczestniczy 6 tysięcy żołnierzy z Chin, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Wystarczy wsiąść do łodzi, by... przenieść się w czasie. W południowo-wschodnim Londynie turyści tłumnie odwiedzają park, w którym wiernie odtworzono świat z powieści Charlesa Dickensa.

Zginęło prawdopodobnie nie mniej niż 221 ludzi - za zaginionych nadal uważa się 82 osoby. Wśród śmiertelnych ofiar powodzi jest bardzo dużo dzieci - Czerwony Krzyż przedstawił nowe dane o powodzi w Korei Północnej.

Trzytygodniowy festiwal "Namastey Trafalgar Square" zmienił Londyn w hinduskie miasto. Artyści z Indii zdołali tchnąć powiew bollywoodzkiego stylu w architektoniczne symbole miasta.

Do tarczy antyrakietowej - jak do każdego budzącego kontrowersje pomysłu - trudno przekonać obywateli. Zrozumieli to Czesi i stworzyli internetowy serwis informacyjny. Polskie MSZ oferuje nam zaledwie sześciostronicową informację.

Amerykańska agencja kosmiczna NASA oznajmiła, że uszkodzenie powłoki termicznej wahadłowca Endeavour jest niegroźne i nie wymaga naprawy na orbicie.

Pierwsze tropikalne sztormy i pierwsze ofiary. Podczas burzy w Houston w Stanach Zjednoczonych zginęła jedna osoba. Sztorm zniszczył wiele budynków i całkowicie sparaliżował komunikację miejską.

Dzisiaj rozpocznie się amerykańska ekspedycja naukowa mająca sporządzić mapę części dna morskiego Arktyki. Ma ona ustalić, czy można uznać ją za fragment terytorium Stanów Zjednoczonych.