Cztery lipy, posadzone w 1983 roku w austriackim ośrodku pielgrzymkowym Mariazell z okazji wizyty w tym mieście papieża Jana Pawła II, zostaną ścięte. Wszystko to w ramach przygotowań do wizyty jego następcy, Benedykta XVI.

Hawaje zaatakował huragan Flossie. Meteorolodzy twierdzą, że wiatr wieje z prędkością nawet 170 kilometrów na godzinę, ale raporty z wysp mówią nawet o 260 kilometrach na godzinę. Morskie fale osiągają 10 metrów wysokości.

12 656 dolarów i siedem centów - tyle dokładnie musieli przeliczyć urzędnicy skarbowi w stanie Indiana w bilonie i banknotach jednodolarowych, gdy jeden z tamtejszych obywateli opłacił w tej formie swoje podatki.

Liczba ofiar katastrofy budowlanej w Chinach wzrosła do 36 osób. W czasie demontażu rusztowania zawalił się nowobudowany most, zwały gruzu przysypały wielu robotników. Na miejscu katastrofy wciąż pracują ratownicy.

Amerykańscy astronauci mogą odetchnąć. Wstępne badania uszkodzenia w powłoce termicznej promu kosmicznego Endeavour wskazują, że nie zagrozi ono bezpieczeństwu powrotu na Ziemię. NASA wciąż jednak rozważa naprawę ubytku na orbicie.

Jednym z powodów wzmożonej aktywności wymierzonej w polskich żołnierzy w Afganistanie może być ich podporządkowanie oddziałom amerykańskim - komentuje generał brygady Stanisław Koziej.

Po kilku wiekach uśpienia wikingowie ponownie przybili swoją łodzią do brzegów Irlandii. Dzielni żeglarze wypłynęli z duńskiego Roskilde. Przebyli 1000 mil morskich, czyli dystans równy około 1700 kilometrom.

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Patrol, w którym uczestniczył ppor. Łukasz Kurowski został zaatakowany przed południem. Żołnierz został ciężko ranny. Zmarł mimo 35-minutowej reanimacji.

Rzecznik praw człowieka i obywatela Władimir Łukin domaga się wypuszczenia Łarisy Arap ze szpitala psychiatrycznego. Opozycjonistka od dwóch tygodni jest tam przetrzymywana wbrew własnej woli.

- Kaczyńscy to niebezpieczni ludzi, którymi kieruje jedynie populistyczna demagogia - mówi były prezydent w wywiadzie dla internetowego wydania dziennika "Die Welt".

Wśród rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego Moskwa-Petersburg nie ma cudzoziemców - informuje rosyjska kolej. Pociąg wykoleił się w poniedziałek wieczorem po eksplozji bomby na torach. 60 osób zostało rannych.

Król nie żyje już trzydzieści lat, choć niektórzy twierdzą, że nigdy nie umarł. Fani Elvisa Presleya zebrali się w Tokio, aby oddać cześć swojemu idolowi i przyjrzeć się jego współczesnym wcieleniom.