- I pomyśleć, że chcieliśmy, żeby kardynał Tettamanzi został papieżem - oburzał się Francesco Cossiga po tym, co zobaczył na uroczystościach z okazji święta Objawienia Pańskiego w Mediolanie.

Senator z Illinois Barack Obama wciąż przed senator z Nowego Jorku Hillary Clinton. Według najnowszego sondażu, w przeddzień prawyborów w New Hampshire, na Obamę zamierza głosować 41 proc. wyborców, zaś na Clinton - 13 proc. mniej (28 proc.).

ponad dziewięć ton kokainy przejęto w porcie w Lizbonie - podała portugalska policja. Funkcjonariusze zarekwirowali również znaczące sumy pieniędzy, samochody i komputery.

W mieście Ichneon w Korei Południowej spłonął magazyn mrożonek. 27 osób zginęło, a 16 zostało uznanych za zaginione.

Dwie osoby utonęły, a cztery uznano za zaginione po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek około 80 kilometrów od wybrzeży Kornwalii zatonął francuski kuter rybacki - poinformowała brytyjska straż wybrzeża.

W całej Rosji we wszystkich świątyniach prawosławnych odbywały się uroczyste liturgie bożonarodzeniowe. W moskiewskiej katedrze Chrystusa Zbawiciela liturgii nocnej przewodniczył patriarcha Aleksy II. W Wielkim Ustiugu modlił się prezydent Władimir Putin.

W Gruzji rozpoczęły się prawosławne święta Bożego Narodzenia. W uroczystej liturgii w Katedrze Trójcy Św. w Tibilisi udział wzięli rywale do fotela prezydenckiego, Michail Saakaszwili i lider opozycji Lewan Gaczecziładze.

14 osób zginęło, a 25 zostało rannych w północno-wschodniej części Bagdadu w podwójnym zamachu samobójczym - poinformowało irackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Na przedmieściach Neapolu doszło w poniedziałek do ponownych starć między policją a manifestantami, blokującymi drogę do wysypiska śmieci w dzielnicy Pianura.

Nawałnice śnieżne oraz deszczowe, które nawiedziły w weekend Stany Zjednoczone, przyczyniły się do śmierci co najmniej pięciu osób, wywołały powódź w Nevadzie oraz odcięły dostawy elektryczności do tysięcy domów w Kalifornii.

Niespodzianki nie było - dotychczasowy prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapewnił sobie reelekcję, zdobywając, według danych Centralnej Komisji Wyborczej 52,8 proc. głosów. Opozycja kwestionuje zwycięstwo. Na ulicach Tbilisi swoje niezadowolenia manifestowało kilka tysięcy jej zwolenników. Opozycjoniści zapowiadają kolejne demonstracje.

W hiszpańskim regionie autonomicznym Aragonia powstanie największe na świecie centrum rozrywki. Kosztem 17 miliardów euro zostaną zbudowane m.in. kasyna, parki rekreacyjne, hipodrom, arena korridy oraz liczne sklepy i hotele.

Pojazd nazywa się "Lwica", jest pomalowany na oliwkowozielony kolor i wygląda trochę jak zabawka - doniósł w niedzielę izraelski tygodnik wojskowy "Bamachane".

Ważny dzień dla amerykańskich zwolenników i przeciwników kary śmierci. Sąd Najwyższy rozpocznie badanie zgodności z konstytucją śmiertelnych zastrzyków podawanych skazanym. Do rozstrzygnięcia tej sprawy w USA wstrzymano wykonywanie egzekucji.

We wtorek jezuici wybierają "czarnego papieża" - swojego przełożonego, zwanego tak z racji koloru sutanny, wpływów i dożywotniego sprawowania funkcji. Głosowanie będzie... elektroniczne.

Iran sparaliżowany. Zamknięto szkoły i lotniska, odwołano krajowe loty, samochody utknęły w dordze. A wszystko to przez wyjątkowo obfite opady śniegu.

15 osób zginęło w kilku zamachach bombowych, do jakich doszło podczas obchodów Dnia Irackiej Armii. Najkrwawszy zamach był w centrum Bagdadu.

- Globalizacja nie jest synonimem porządku światowego, ale czegoś odwrotnego - mówił Ojciec Święty Benedykt XVI podczas homilii w uroczystość Trzech Króli. Papież potępił światowy konflikty o dominację ekonomiczną i apelował o życie z umiarem.

Drugą dobę trwają poszukiwania rozbitków z samolotu, który spadł do morza ok. 40 km od jednej z wysp wenezuelskiego archipelagu Los Roques. Do tej pory nie wiadomo nic o losie osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. Nie odnaleziono też wraku maszyny.