Według niezależnego raportu instytucji badawczej amerykańskiego Kongresu, każdy miesiąc amerykańskich działań wojennych na Bliskim Wschodzie kosztuje Stany Zjednoczone ponad 12 miliardów dolarów.

Tysiące ludzi na wschodzie Indonezji ewakuowano w związku z groźbą erupcji wulkanu Gamkonora na wyspie Halmahera, należącej do łańcucha Moluków.

Upały trapiące od tygodni zachodnią część Stanów Zjednoczonych dotarły w ciągu ostatniej doby na północny wschód kraju. Burmistrz Nowego Jorku wzywa do oszczędzania energii elektrycznej.

W Chinach stracono wysokiego urzędnika państwowego, skazanego na karę śmierci za przyjmowanie łapówek od firm farmaceutycznych.

W przyszłym miesiącu z Florydy wystartuje rakieta, która wyniesie w kosmos małą kosmiczną sondę. Kiedy w połowie przyszłego roku dotrze ona do powierzchni Marsa, wkopie się w nią i pobierze cenny materiał do badań nad Czerwoną Planetą.

Światowe serwisy internetowe natychmiast podały informację o dymisji Andrzeja Leppera o rozpadzie polskiej koalicji rządzącej. Obszernie cytowana jest jego wypowiedź dla TVN24.

W stolicy Czech tysiące ludzi wzięły udział w kolorowym festynie, który towarzyszył obchodom okrągłej rocznicy powstania jednej z najbardziej znanych budowli Europy.

Trzej polscy żołnierze, którzy w niedzielę zostali ranni w wyniku eksplozji w Afganistanie opuścili już szpital w Kandaharze. Stan czwartego, który pozostał w szpitalu lekarze określają jako dobry.

Spiskowali, by przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Londynie w lipcu 2005 r - orzekł sąd w Wielkiej Brytanii.

Flota powietrzna i morska Silvio Berlusconiego warta jest w chwili obecnej 100 mln euro: obliczył włoski dziennik "Corriere della Sera".

Podczas poniedziałkowej gonitwy byków w hiszpańskiej Pampelunie było tylko sześciu rannych, i to lekko. Pomocy ambulatoryjnej udzielono sześciu Hiszpanom i Amerykaninowi, który potłukł sobie łokieć.

Co najmniej 94 osoby zginęły, a 25 uważa się za zaginione na skutek powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez intensywne opady deszczu w siedmiu prowincjach Chin.

Trzech z czterech rannych wczoraj w Afganistanie polskich żołnierzy wyszło już ze szpitala. Stan czwartego jest stabilny. Wszyscy zostali ranni w niedzielę w wyniku eksplozji miny-pułapki.

Stany Zjednoczone tak jak Europa Południowa są nękane przez pożary lasów i buszu wysuszonego przez utrzymujące się od dłuższego czasu niezwykle silne upały.