Pervez Musharraf przyjedzie do Brukseli 21 stycznia i weźmie udział w posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Zdaniem części deputowanych może to zostać odebrane jako poparcie Europarlamentu dla Musharrafa przed wyborami prezydenckimi. Ostatecznie jednak pomysł poparli przewodniczący największych frakcji parlamentarnych.

Polak ma poparzone ręce i twarz. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował portal polonijny goniec.com. 30-latek został zaatakowany w Limerick, na południu Irlandii. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że napastnikami byli członkowie młodzieżowego gangu.

Rosja oświadczyła w poniedziałek, że "wznowienie działalności przez oddziały British Council w Petersburgu i Jekaterynburgu to prowokacja zmierzająca do spotęgowania napięcia w stosunkach rosyjsko-brytyjskich".

Celem zamachu w Nalczyku, w którym w sobotę wieczorem zginęło 2 wysokich oficerów milicji, był dyrektor FSB Nikołaj Patruszew - ogłosili północnokaukascy rebelianci. Szef rosyjskiej służby bezpieczeństwa ocalał, bo w ostatniej chwili zmienił plany i pojechał inną trasą.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy poślubił swoją nową przyjaciółkę, byłą włoską modelkę i piosenkarkę Carlę Bruni - donosi w poniedziałek gazeta "L'Est Républicain" w wydaniu internetowym.

Taki dzień zdarza się tylko raz w życiu. Dlatego 20-letnie Japonki, które wybierają się na Seijin Shiki, czyli Święto Dojrzałości, muszą wyglądać pięknie. Najpierw godziny przed lustrem, później obowiązkowa wizyta w urzędzie i w końcu... zabawa do białego rana. Po raz pierwszy nie przy soczku. Przynajmniej oficjalnie.

Przygotowany plan serbskie władze opatrzyły klauzulą "ściśle tajne". Wg anonimowych źródeł w rządzie projekt przewiduje m.in. zerwanie stosunków dyplomatycznych z każdym państwem, który uzna niepodległość Kosowa.

Zdaniem dziennika "Niezawisimaja Gazieta" Rosja i USA mogą porozumieć się w sprawie tarczy antyrakietowej. Gazeta zwraca uwagę, że w styczniu między Rosją, USA, a także Polską i Czechami rozpoczęły się ożywione konsultacje na temat tarczy antyrakietowej w Europie.

Współpraca energetyczna, wspólna infrastruktura i sytuacja polskiej mniejszości na Litwie były głównymi tematami rozmów premiera Litwy Gediminasa Kirkilasa i Bronisława Komorowskiego.

Ex-Beatels Ringo Starr zagrał w rodzinnym mieście w Liverpoolu. Koncert jest jednym z elementów, które mają pokazać, że Liverpool jest godny miana kulturalnej stolicy Europy 2008.

Co najmniej sześć osób zginęło w poniedziałek na skutek wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Żeleznowodsku w Kraju Stawropolskim, na południu Rosji - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Aż 72 procent Amerykanów nie jest pewnych, na kogo zagłosuje w prawyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Prawie trzy czwarte respondentów oznajmiło, że może jeszcze zmienić zdanie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez telewizję CBS News i dziennik "New York Times".

Proces oskarżonego o brutalny gwałt Polaka Jakuba T. rozpoczyna się dziś w Wielkiej Brytanii. 24-latek, który od prawie roku przebywa w areszcie, nie przyznaje się do winy. Głównym dowodem w sprawie są badania DNA, które kwestionują obrońcy.

W niedzielę po raz 65. rozdano najważniejsze po Oscarach nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego. W tym roku jednak nie było uroczystej gali, a tylko konferencja prasowa na której odczytano listę nagrodzonych. Najlepszym filmem uznano "Pokutę".

Lotnisko w stolicy Argentyny zostało sparaliżowane. Olbrzymie kolejki, zatłoczone poczekalnie, tłumy zdezorientowanych pasażerów, którym w końcu puściły nerwy.

Mieszkańcy osiedla na Hawajach przeżyli chwile grozy, gdy strumień lawy przepłynął o jedyne półtora kilometra od ich domów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Liczba ofiar trwających ponad dwa tygodnie zamieszek i niepokojów w Kenii przekroczyła pół tysiąca osób. Do tej pory lokalne jednostki Międzynarodowego Czerwonego Krzyża potwierdziły 575 zgonów.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oświadczył, że świat muzułmański "powinien mieć możliwość zastosowania energetyki nuklearnej do zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych". Podczas rozpoczętej w niedzielę wizyty w krajach Zatoki Perskiej prezydent podpisze porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Ponad milion euro - tyle zdymisjonowany prezes Interpolu miał dostać od Glena Agliottiego, gangstera z RPA, w zamian za informacje o planowanych przeciwko niemu śledztwach.

Dwóch holenderskich żołnierzy służących w Afganistanie zostało przez pomyłkę zastrzelonych przez swoich kolegów. W zamieszaniu Holendrzy zabili również dwóch Afgańczyków z armii rządowej.