10 tysięcy mieszkańców południowej części Japonii musiało opuścić swoje domy z powodu ulewnych deszczów, jakie nawiedziły wyspę Kiusiu. Woda wdarła się także do sklepów w większych miastach tego regionu.

Do starć antyfaszystowskich i lewicowych grup z policją ochraniającą legalną demonstrację Narodowo - Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) doszło we Frankfurcie.

Co najmniej 180 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych w serii samobójczych zamachów w Iraku. Zamachowcy samobójcy zaatakowali w sobotę nad ranem na północ od Bagdadu - w rejonie miasta Tuz Churmato i w prowincji Dijala.

Uwolniony po prawie czterech miesiącach przetrzymywania przez porywaczy w Strefie Gazy dziennikarz BBC Alan Johnston przybył w sobotę do Londynu, skąd odleciał do Szkocji, by spotkać się z rodzicami i siostrą

Szwajcarski senator Dick Marty przygotował dla Rady Europy raport sugerujący, że w Polsce i Rumunii funkcjonowały tajne więzienia CIA. Zapowiedział jednak, że nawet przed sądem nie ujawni swoich źródeł informacji.

Dwa lata temu tuż przed godz. 9 rano na trzech stacjach londyńskiego metra jednocześnie wybuchły przytwierdzone do ciał terrorystów-samobójców bomby. Godzinę potem czwarta eksplodowała w miejskim autobusie. Zginęły w sumie 52 osoby.

Toksyczne środki, służące m.in. do produkcji płynu zapobiegającego zamarzaniu chłodnic w samochodach zastosowali do produkcji pasty do zębów "Spearmint" chińscy producenci. Pasta trafiła m.in. do szpitali i hoteli.

Miała romans z Lwem Trockim, była rewolucjonistką polityczną i obyczajową, ale przede wszystkim była znakomitą malarką. W Meksyku świętowano 100-lecie narodzin Fridy Kahlo.

Ledwie rozpoczęto sezon corridy w hiszpańskiej Pampelunie - i już dwie osoby są ranne. Na szczęście niegroźnie, i w miejsce całkiem spodziewane - w pośladek. ...

"Bożena" waży pięć ton, ma ponad dwa metry wysokości i pali osiem litrów oleju na godzinę. Sprawę zniknięcia wartej ponad dwa miliony złotych wojskowej maszyny do oczyszczania ziemi opisuje reporter TVN24 Marcin Firlej.

Papież Benedykt XVI przywrócił możliwość powszechnego odprawiania mszy według rytuału łacińskiego. Zgodnie z tradycyjnym mszałem będzie można też udzielać ślubu, chrztu i pogrzebu. Wdzięczność wyrażają lefebryści.

Ponad dwudziestu Irakijczyków zginęło, a co najmniej 40 zostało rannych w sobotnim zamachu samobójczym w miejscowości Tuz Churmato na północy Iraku, niedaleko granicy z Iranem.

Przeciążenie sieci energetycznej spowodowało poważną awarię w historycznym centrum Rzymu.

Sąd w Manchesterze skazał 37-letniego Omara Altimimiego na karę 9 lat więzienia za posiadanie w komputerze materiałów instruktażowych dla terrorystów Al-Kaidy - podała telewizja Sky.

- Kiedy skończyłam jeden z końcowych rozdziałów, kompletnie się poryczałam - powiedziała autorka bestsellerowej sagi o Harrym Potterze Joanne Rowling w wywiadzie dla BBC One.

Opozycja w Rosji krytykuje przyjętą w czwartek przez Dumę ustawę poszerzającą "definicję ekstremizmu". Jej zdaniem to ograniczenie wolności obywatelskich przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi.