Władze Chile ogłosiły w piątek czerwony alarm na obszarach wokół najaktywniejszego wulkanu Ameryki Południowej o nazwie Llaima. Stało się to po tym, jak wulkan zaczął wypluwać z siebie strugi lawy.

Kolumbijski rząd ujawnił nagranie z uwolnienia z rąk FARC 15 zakładników, w tym Ingrid Betancourt. Wyraźnie widać jej reakcję, gdy dowiaduje się, że po sześciu latach niewoli właśnie odzyskała wolność. Akcję uwolnienia zakładników przeprowadziła kolumbijska armia uciekając się fortelu.

Amerykański Dzień Niepodległości w Berlinie uczczono otwarciem nowego gmachu ambasady USA. Przemawiając przy tej okazji kanclerz Angela Merkel dziękowała Stanom Zjednoczonym za dziesiątki lat wsparcia i za przyjaźń okazywaną Niemcom.

Tragiczny wypadek w Salwadorze. Ponad 30 osób zginęło w katastrofie autobusu, który w czasie ulewnego deszczu wpadł do rzeki Acelhuate przepływającej przez stolicę państwa San Salvador.

- Marzyłam o tej chwili od siedmiu lat. Jestem bardzo wzruszona tym, że jestem z wami i oddycham powietrzem Francji - mówiła na paryskim lotnisku Ingrid Betancourt, francusko-kolumbijska działaczka na rzecz praw człowieka, przez sześć lat więziona przez lewackich partyzantów z FARC.

W bagażu pewnego niemieckiego rencisty celnicy na lotnisku znaleźli prawie osiem tysięcy tabletek i saszetek z różnymi środkami na potencję. Przemytnik erotoman wpadł przez własną głupotę...

Kameruńczyk, który właśnie ukończył swój bosy marsz przez Wielką Brytanię mówi, że jego zniszczone stopy są warte zwrócenia uwagi na problemy Afryki. Podkreślił też potrzebę edukacji młodych liderów, którzy będą w przyszłości rządzić światem.

Trzeci dzień trwa głodówka 78-letniego żeglarza, którego Rosjanie nie chcą wpuścić na swojej wewnętrzne wody. Henryk Widera czeka na zezwolenia na kontynuowanie swojej podróży w porcie w Rostowie. - Warunki w porcie nie są najlepsze - mówi doświadczony żeglarz.

Dlaczego prezydent Lech Kaczyński powiedział, że nie złoży teraz podpisu pod ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego? Według francuskiego "Le Monde" zrobił to, bo chciał "porachować się" z premierem Donaldem Tuskiem.

50-letni Polak próbował wwieźć do Bułgarii prawie 78 kg heroiny wartej pięć milionów euro. Został zatrzymany na przejściu granicznym z Rumunią w Ruse - podała bułgarska Agencja Celna.

500 tys. euro - tyle wart jest męski penis - przynajmniej według sądu w Bukareszcie. Właśnie taką kwotę musi zapłacić rumuński lekarz pacjentowi, któremu przez przypadek uciął przyrodzenie.

Tarcza antyrakietowa, nad której ulokowaniem w Polsce cały czas toczą się negocjacje z USA budzi olbrzymie kontrowersje. Inwestycja rodzi też wiele pytań: Jak działa? Kogo ochroni? Dlaczego ma być ulokowana w Polsce? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć.

Sama o sobie mówi, że była jak ogień, do którego mężczyźni lecieli, jak ćmy. Czterech zabiła, za co sąd w Goettingen skazał ją na dożywocie. Media 69-letnią była prostytutkę określiły mianem "czarnej wdowy".

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow wezwał Gruzję do podpisania zobowiązania, że będzie unikać stosowania siły w Abchazji i Osetii Południowej. W obu republikach jest niespokojnie, a siły gruzińskie użyły w czwartek siły w Południowej Osetii.

Kilka godzin po wybuchu bomby w centrum Mińska na miejscu eksplozji znaleziono drugi ładunek wybuchowy. Pierwszy eksplodując ranił ponad 50 osób. Bomba wybuchła podczas koncertu z okazji rocznicy niepodległości. Na widowni był prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka.

10 osób podejrzanych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych w stolicy Indonezji - Dżakarcie - schwytała miejscowa policja. Podczas akcji antyterroryści skonfiskowali 5 bomb i 14 bomb rurowych. Jeden z zatrzymanych miał w przeszłości kontaktować się z Osamą bin Ladenem.

Amerykanin, który urodził się jako kobieta i później przeszedł operację zmiany płci, urodził córeczkę. Dziewczynka przyszła na świat w szpitalu w Oregonie. Według jednych źródeł poród przebiegł naturalnie, inne podają, że konieczne było cesarskie cięcie.

W piątek uruchomiono pierwsze od sześćdziesięciu lat regularne połączenie lotnicze między Chinami kontynentalnymi i Tajwanem. Ma ono być dowodem porozumienia pomiędzy dwoma długoletnimi rywalami.

W piątek na paryskich lotniskach zastrajkują pracownicy służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo komunikacji lotniczej. Może to spowodować znaczne opóźnienia w lotach. Lipiec to szczytowy okres wyjazdów wakacyjnych i nasilonego ruchu turystycznego.