- Może skończyć się na walce o krzesło, jak w dziecięcej zabawie w muzyczne krzesełka – pisze z Brukseli o zamieszaniu wokół polskiej delegacji korespondentka TVN24 Inga Rosińska. Z jej informacji wynika, że mimo iż prezydenta nie ma w oficjalnym składzie delegacji na unijny szczyt, do budynku Rady UE Lech Kaczyński zostanie wpuszczony.

Kilka godzin przed końcem ultimatum tajlandzcy żołnierze opuścili kilka kilometrów kwadratowych kambodżańskiego terytorium. Jeśliby się tak nie stało, Phnom Penh groziło "poważnymi konsekwencjami".

Co najmniej 34 osoby zostały ranne podczas zamieszek w Podgoricy. W stolicy Czarnogóry z policją starli się przeciwnicy uznania niepodległości Kosowa. Poszkodowani, to głównie funkcjonariusze.

Dwie osoby nie żyją, a ponad 1200 musiało uciekać ze swoich domów - to bilans pożarów w okolicach Los Angeles. Setki strażaków i helikoptery od kilku dni nieustannie zmagają się z ogniem.

Pospolite ruszenie do walki z terroryzmem - to pomysł Islamabadu na wojnę z Al-Kaidą i sprzymierzonymi z nią bojownikami talibańskimi. Pakistańskie plemiona z rejonu afgańskiego pogranicza już organizują się w armie – informuje CNN.

- Gorący spór, będący najnowszym starciem prezydenta z rządem w sprawie polityki zagranicznej, może zaszkodzić staraniom Polski, by zaprezentować się jako spójny i wiarygodny głos w ramach UE, zwłaszcza jeśli chodzi o kształtowanie polityki wobec Rosji - napisał warszawski korespondent "Daily Telegraph" Matthew Day.

Kilka tygodni partyjnych negocjacji przyniosło sukces - w Izraelu nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych, a premierem zostanie dotychczasowa szefowa dyplomacji Cipi Liwni.

Moratorium na przejmowanie przez banki domów wierzycieli i ulgi podatkowe dla firm - to podstawowe założenia planu Baracka Obamy. Plan ma podźwignąć Stany Zjednoczone z kryzysu.

Niecodzienne wideo znalazło się w jednym z portali internetowych - widać na nim jak małe dziecko strzela w brzuch mężczyźnie. Wszystko w wydarzyło się, jak opisane jest wideo, podczas wesela w Syrii.

Wybitny czeski pisarz, Milan Kundera odrzuca oskarżenia o współpracę z czechosłowacką służba bezpieczeństwa. O donosie, który twórca miał złożyć na kolegę w latach 50., informowały wcześniej czeskie media.

Może się to wydawać zaskakujące, nie wszyscy mieszkańcy Alaski chcą by ten stan był częścią USA. M.in. potomkowie wypędzanych Indian żądają niepodległości dla tej północnej krainy.

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nie zamierza dotrzymać słowa o podziale władzy z opozycją i nie chce oddać jej kilku stanowisk ministerialnych. Unia Europejska grozi mu za to wprowadzeniem sankcji.

Po wybuchu wojny w Gruzji, Unia Europejska zawiesiła rozmowy z Rosją na temat nowego partnerstwa. Teraz Wspólnota jest podzielona w ocenie, czy Moskwa spełniła warunki by negocjacje znów ruszyły.

Phenian w sobotę pokazał zdjęcia niewidzianego od tygodni przywódcy Kim Dzong Ila. Miały być stanowczym dementi wobec pojawiających się plotek o jego śmierci lub chorobie. Tymczasem południowokoreańskie media spekulują, że zdjęcia powstały kilka miesięcy temu...

Nie tylko Białoruś może cieszyć się ze zniesienia sankcji przez Unię Europejską. Także Uzbekistan został wykreślony przez unijnych ministrów z listy zakazu wjazdu do Europy.

Kapral Daniel James przez kilka miesięcy przekazywał tajne dane brytyjskiej misji w Afganistanie Irańczykom. W końcu wpadł, a w Wielkiej Brytanii trwa właśnie jego proces.

Dobrowolnego samospalenia, w akcie zwanym "sati", dokonała 75-letnia kobieta w środkowych Indiach. Zginęła w sobotę po tym, jak rzuciła się na stos pogrzebowy swojego męża.

"Postęp w procesie wyborczym na Białorusi" zadecydował o tym, że Unia Europejska podjęła decyzję o zawieszeniu na pół roku sankcji wizowych wobec przedstawicieli reżimu, w tym samego prezydenta Aleksandra Łukaszenki.