- Gdyby był tam Saddam Husajn, to ten dziennikarz zostałby stracony - tak Pierwsza Dama USA w wywiadzie dla "Fox News Sunday" komentuje rzucenie butami w jej męża przez irakijskiego fotoreportera.

Czterdzieści tysięcy młodych chrześcijan weźmie udział w 31. Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez wspólnotę z Taize. Tym razem miejscem spotkania jest Bruksela.

Rodzice pewnego brzdąca, który przyszedł na świat w Kalifornii, mogą mówić o naprawdę wielkim szczęściu. Dosłownie i w przenośni, bo potomek państwa Salutów w chwili narodzin ważył prawie 6,5 kilograma.

Średniowieczny książę Aleksander Newski został uznany za najpopularniejszą postać w historii Rosji w telewizyjnym konkursie, którego wyniki ogłoszono w niedzielę. Drugie miejsce zajął carski premier z początku XX wieku Piotr Stołypin, a trzecie - komunistyczny dyktator Józef Stalin.

11 lat zajęło włoskiej policji z Kalabrii zatrzymanie groźnego mafioso. Pietro Criaco - jeden z trzydziestu najgroźniejszych ukrywających się przestępców we Włoszech - wpadł w niedzielę.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców kilku krajów Bliskiego Wschodu wyszły na ulice. Cel mają wspólny - pokazać solidarność z bombardowaną Strefą Gazy i okazać nienawiść do Izraela. Do "czujności" - na wypadek izraelskiego ataku - wezwał swoich bojowników libański Hezbollah. Na granicy Strefy Gazy bojownicy Hamasu zastrzelili egipskiego straznika granicznego.

W drugim dniu ataków Izrael zbombardował m.in. granicę Strefy Gazy z Egiptem. Tel Awiw zapowiedział również częściową mobilizację rezerwistów. Nie zniechęca to palestyńskiego Hamasu, który nadal odpala rakiety w kierunku Izraela

Rosja jest sąsiadem Unii Europejskiej, ale nie partnerem, któremu powinno się ustępować, uważa szef czeskiej dyplomacji. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt" Karl Schwarzenberg stwierdził, że polityka ustępstw wobec Rosji jest błędem.

Przywódcy Iranu ostro reagują na izraelskie naloty na Strefę Gazy. Prezydent Mahmud Ahmadineżad grozi Izraelczykom "staczaniem się w dolinę śmierci", a najwyższy przywódca duchowy Iranu ajatollah Ali Chamenei wzywa wszystkich muzułmanów do obrony Palestyńczyków.

Tak niebezpiecznie w sieci jeszcze nie było. liczba wirus komputerów przekroczyła milion, a codziennie pojawia się ponad 20 tys. niebezpiecznych programów. Według ekspertów 2008 rok należał do hakerów.

Podczas gdy Hamas wzywa do Intifady w odpowiedzi na izraelskie naloty na Strefę Gazy, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas apeluje do muzułmańskich radykałów do wstrzymania ostrzału Izraela.

Ponad 30 osób nie żyje, a co najmniej 15 zostało rannych w wybuchu bomby w lokalu wyborczym w północno-zachodnim Pakistanie. W kraju odbywają się wybory uzupełniające do parlamentu.

Samochód-pułapka eksplodował przed budynkiem rządowym w mieście Chost w południowo-wschodnim Afganistanie. Zginęło siedem osób, a 36 jest rannych.

Kolejny tragiczny rozdział konfliktu w Sri Lance. Podczas ostrych starć między siłami rządowym a Tamilskimi Tygrysami, na przedmieściach stolicy kraju wysadził się zamachowiec. Zabił przynajmniej pięć osób.

Gwałtowny atak zimy w Hiszpanii. Dwie osoby zginęły w północno-wschodniej części kraju. Tamtejsze drogi zostały sparaliżowane przez duże opady śniegu i deszczu.

Przez 12 godzin prezydent-elekt Barak Obama i jego rodzina nie mieli elektryczności po tym, jak w Oahu na Hawajach, gdzie spędzają wakacje zabrakło prądu. Awarię instalacji spowodowały gwałtowne burze, które przetoczyły się nad wyspą.

Zaskakująco dobrze zakończył się bardzo groźny wypadek w Niemieckim kurorcie zimowym Wendelstein. 10-letnia dziewczynka spadła z urwiska z wysokości 170 metrów i przeżyła.

Argentyńscy archeolodzy odkryli pozostałości słynnej kawiarni Cafe de Hansen, działającej w Buenos Aires na przełomie XIX i XX wieku. Historycy twierdzą, że to jedna z kolebek tanga.

Równo w setną rocznicę tragicznego trzęsienia ziemi w Mesynie na Sycylii ponownie zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy sejsmiczne odnotowano w sobotę późnym popołudniem podczas uroczystości, upamiętniającej 100 tysięcy ofiar trzęsienia ziemi z 1908 roku.

Dwie trzecie Niemców nie wierzy w możliwość opanowania kryzysu finansowego i gospodarczego przez rząd - wynika z sondażu przeprowadzonego przez tygodnik "Der Spiegel".