Do wyborów prezydenckich w USA zostało tylko sześć dni. John McCain i Barack Obama próbują wykorzystać ten czas, by przekonać do siebie tzw. "swing states", czyli stany, od których wszystko może zależeć. W ostatnich sondażach McCain goni Obamę. Przewaga tego drugiego wynosi już tylko 3 pkt. procentowe.

Ok. 20 tys. żołnierzy - takiego wsparcia oczekują w Afganistanie amerykańscy generałowie, podał "Washington Post", powołując się na źródła w Pentagonie.

We wschodnim Kongu trwa rebeliancka ofensywa i paniczna ucieczka dziesiątek mieszkańców. Wojska ONZ ewakuowały już personel cywilny z Gomy w Północnym Kiwu. Do miasta w każdej chwili mogą wejść antyrządowe wojska.

Przedterminowe wybory na Ukrainie oddalają się coraz bardziej. Parlament odrzucił projekt ustawy wydzielającej na nie pieniądze. Do zatwierdzenia zabrakło czterech głosów.

Co najmniej 28 osób zginęło w zamachach samobójczych w Somalii. Celem ataków byli przedstawiciele władz, ale ofiarami są przypadkowi cywile.

Zapowiada się burzliwa sesja czeskiego parlamentu. Izba Poselska rozpoczęła debatę nad kontrowersyjnym porozumieniem z USA ws. rozmieszczenia na terytorium kraju elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego.

Najpierw Damaszek zapowiedział zamknięcie amerykańskiej szkoły i ośrodka kultury. Teraz Amerykanie obawiają się, że los placówek podzieli ich ambasada w Syrii, która może zostać bezterminowo zamknięta.

Kolumbijczycy, dumni ze swojego narodowego skarbu - szmaragdów, otworzyli pierwsze muzeum tego szlachetnego kamienia.

62-letni Leung Man-Kong to kolejna ofiara światowego kryzysu ekonomicznego, ale pierwsza w Hongkongu. Biznesmen stracił większość swojego majątku wraz z osuwającymi się indeksami giełdowymi. Zabił się, skacząc z okna.

Na jednym z cmentarzy w Kolonii postawiono pierwszy w Niemczech cyfrowy nagrobek. Różni się on od tradycyjnego tym, że zamiast tradycyjnej fotografii ma wbudowany mały płaski ekran, na którym wyświetlane są zdjęcia ze wspomnieniem o zmarłym.

Na sześć dni przed głosowaniem, demokratyczny kandydat na prezydenta USA utrzymuje 5 proc. przewagę nad republikańskim kontrakandydatem. Jedynie 2 proc. uprawnionych do głosowania wciąż nie wie, na kogo odda swój głos - wynika ze środowego badania Reuters/C-SPAN/Zogby.

Co najmniej 135 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych wskutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę rano zachodni Pakistan. 15,000 ludzi zostało bez dachu nad głową.

Arnold Schwarznegger, były gwiazdor kina, obecnie gubernator Kalifornii postanowił stanąć do walki. Czy jego udział w kampanii wyborczej pozwoli pokonać wciąż prowadzącego w sondażach Baracka Obamę? Schwarznegger specjalnie przyleci do Ohio, aby wystąpić w mieście Columbus na wiecu kandydata Republikanów na prezydenta.

Już po raz drugi odkładane jest śledztwo w sprawie śmierci polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego, rażonego rok temu przez kanadyjską policję paralizatorem na lotnisku w Vancouver. Miało ruszyć w październiku, potem 12 listopada, ostatecznie jednak zostało odroczone do stycznia - powiadomiły we wtorek kanadyjskie media.

Dziesiątki zalanych ulic i zatopionych samochodów - to rezultat gwałtownej, kilkugodzinnej burzy, która przeszła we wtorek wieczorem nad Rzymem. Ruch samochodowy został w wielu dzielnicach sparaliżowany.

Co przyniesie wybór demokratycznego senatora Baracka Obamy na prezydenta USA? Otóż: miękką politykę zagraniczną, która zachęci Rosję do ataku na Polskę i republiki nadbałtyckie, przejęcie Iraku przez Al-Kaidę oraz ataki terrorystyczne w samych Stanach Zjednoczonych. Taką wizję przyszłości przewiduje amerykańska organizacja protestanckich fundamentalistów Focus on the Family.

Już w 2009 roku ukaże się polsko-rosyjska publikacja na temat wspólnej historii XX wieku - taki pomysł lansuje dwustronna Komisja ds. Trudnych. - Zostanie napisana w taki sposób, aby fakty nie były kwestionowane i by czytelnik miał możliwość poznania dwóch różnych perspektyw: polskiej i rosyjskiej - mówił prof. Adam D. Rotfeld, jej współprzewodniczący.

Syryjscy policjanci zostali rozstawieni w okolicach amerykańskiej szkoły w Damaszku. Ma ona zostać zamknięta, podobnie jak ośrodek kulturalny USA. To odpowiedź na niedzielny atak sił USA na syryjską wioskę przy granicy z Irakiem.